Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná sa už bez Talentu rozbehla: Valcovala spolu s rekordným Kredencom!

Mesiac a pol Markíza obetovala časť ratingov pre zatlačenie Talentu, po uvoľnení Hornej Dolnej z jeho konkurencie už seriál vystrelil.

Horná Dolná sa po prvý raz vo voľnejšej konkurencii počas jesennej sezóny priblížila jarnej forme. Po presune na pondelok nabrala oproti stredám, kedy čelila Talentu, približne tri ratingy, pričom v podieli sa z okolia 35 % vyšvihla podľa našich informácií na hodnotu 45,7 %. Rating dosiahol hodnotu 16,7 %. Podielovo sa už seriál približuje jarným výkonom, kedy dosahoval okolo 50 %, v ratingu však oproti najsilnejším jarným epizódam zaostal približne štyri percentá. Bez započítania archívnej sledovanosti sa Horná Dolná dostala na hodnotu 16,2 %, na jar sa hýbala okolo 20 %.

Nebyť náhleho nasadenia proti Talentu, mohla Markíza z vysokých výkonov Hornej Dolnej ťažiť už niekoľko týždňov. Pre slabé výsledky Kukučky či Búrlivého vína by to potrebovala. Čiastočne si televízia pomáha nasadením tretieho brejku do komediálneho seriálu, ktorý nechýbal ani po jeho presune na pondelok.

Mimoriadne silný sa po veľkom nábehu vrátil Kredenc, ktorý sledovalo až 11 %, čo je jeho najlepší rating mimo silvestrovskej epizódy z roku 2014. S podielom 38,5 % však dosiahol najlepší share od štartu, keď prekonal aj spomínanú silvestrovskú časť. Druhá reprízová časť skeč šou postupne značne klesala, v priemere však dosiahla taktiež vysoký nadpriemer s podielom pod 32 %.

Silná Markíza nedala priestor Joj. Tej klesla zábavná šou Inkognito, ktorá v konkurencii Hornej Dolnej atakovala 5 ratingov s podielom 13,6 %. Relácia stratila približne dva ratingy. Ešte horšie na tom boli reprízové Dvojičky, ktoré uhrali share len 11 %.

Medzi menšími stanicami sa Mentalista dostal tesne nad 5 %, Dila s prvou časťou pod šestku. Smrtonosná pasca 3 na Plus uhrala pod 5 %, repríza sobotného kinofilmu Markízy Jack Ryan: V utajení na Dajto prekročila 4 %. Vtierka Castle a CSI Las Vegas sa na Wau hýbali pod 2 a 3 %.

Markíza po prvý raz nevysielala v accesse Kukučku, keď ju nahradila premiérovými Rodinnými prípadmi. Zatiaľ si vôbec nepomohla, dovolila pritom rásť Joj, ktorej Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala druhý najlepší výkon od štartu. Viac sa téme aj výkonu Kukučky na Doma venujeme v tomto článku.

Joj si napriek slabému večeru udržala celodenne štandard, keď mala dosiahnuť podiel 18 %. Pomohli jej k tomu aj Noviny, ktoré uhrali nad 27 %, Televízne noviny nedostali lepší nábeh a tak sa prehupli len cez 29 %. Markíze sa podarilo v rebríčku najsledovanejších programov obsadiť všetkých päť prvých priečok, v prime-time sa dostala nad 35 %.

Čítať viac...
Nahor