Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná s premiérou opäť vystrelila, pomohla aj Farme! So správami lídrom Joj, Moja mama rekordná

Diváci komediálneho hitu sú vnímaví, premiérovú časť zaznamenajú do pár dní.

Horná Dolná s novou časťou bez problémov uhrala svoj výsledok. Podobne ako so všetkými doterajšími troma premiérovými epizódami roka sa dostala k hranici šestnástich ratingov, keď ju malo sledovať 16,2 % divákov s podielom 41,7 %. Markíze sa tak v priebehu týždňa opäť podarilo dostatočne odkomunikovať, že nasadzuje premiérovú časť, aktívna je aj komunita seriálu, ktorá nový diel okamžite zaregistruje. Ešte minulý týždeň Horná Dolná s reprízou poklesla k blízkosti deviatich ratingov.

Zaradenie premiéry Hornej Dolnej bolo pre Markízu dôležité nielen pre naháňanie ratingov v začiatku hlavnej časti jarnej sezóny, ale aj pre nasledujúcu Farmu. Tá ponúkla svoj prvý deň na horskom statku s ex-farmármi, pričom sa mala vyšvihnúť na rating 10,1 % s podielom až 34,2 %. Siedma séria sa zatiaľ drží na úrovni ročníka spred dvoch rokov, pričom práve z neho angažovala najviac farmárov (5. séria, 2014).

Kredenc odsunutý až do neskorej nočnej hodiny so štartom o 22:50 vyniesol Markíze vysoký podiel 30 % s ratingom 5,6 %. Skeč šou však po nábehu premiérovej Hornej Dolnej dokázala uhrať lepší výkon ako Farma (18. január 2016, 25. január 2016). Tá tak vykázala nateraz menší výtlak ako Kredenc.

Joj sa proti nabitej konkurencii pokúsila posilniť najmä v druhej polovici večera, keď odsunula do neskoršej hodiny Sladký život a Zoo zdvojila. Tento krok jej vyšiel, keď seriál držal diváka od pol deviatej až do konca. Zoo sa však oproti začiatku roka v konkurencii premiér Hornej Dolnej prepadla, keď sa ďaleko vzdialila siedmim ratingom a uhrala 5,5 %. Druhá časť šla na 5,3 %. Podielovo sa seriál dostal nad 14 %, s druhou časťou proti Farme už atakoval 18 %. Práve Farma bude konkurentom Zoo v utorky. Sladký život ani v neskoršom čase neuspel, šiel pod 12 %.

Ako sme už avizovali, ďalší veľký šok zažila Markíza o 18-tej. So špeciálmi Bez servítky mala ambíciu posilniť svoju pozíciu v tomto čase oproti jeseni, no namiesto toho sa prepadáva ešte hlbšie. Kuchárska šou bola v pondelok trojkou na trhu, keď v podieli šla len cez 11 %. Vyššie bolo aj 5 proti 5 s podielom v komerčnej cieľovke 13,5 %. Suverénnym lídrom bola Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá dosiahla top výkon roka s vyše siedmimi ratingami, v podieli sa dostala cez 26 %.

Joj bodovala aj s nasledujúcimi správami. Krimi sa dostali v podieli pod 26 % a Noviny pod 28 %, pričom obe spravodajstvá boli lídrom trhu. Televízne noviny nezopakovali dobrý výkon z nedele, dostali sa len cez 25 %.

Medzi menšími bola večer vpredu najprv Plus s Profesionálmi a podielom takmer 7 % a filmom Pád Zeme s podielom cez 5 %. Po konci filmu vyskočilo Dajto, ktoré od ôsmej ťahalo snímku Transformers: Zánik, atakovalo 6 %. Doma s Mentalistom tesne prekročila 4 %, so záznamom Noc Oscarov sa dostala cez 6 %. Viac v tejto správe. Kriminálky Vtierka Castle a CSI Las Vegas na Wau šli cez 2 %. Výkon Súdnej siene nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor