Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná s poslednou premiérovou časťou tretej série: Markíza predsa len natočila špeciálny diel!

Aj keď to televízia nahlas nepriznala, do tretej série zakomponovala aj špeciálny diel.

Tretia séria Hornej Dolnej bude mať celkovo až deväť častí. Markíza už tento pondelok odvysiela poslednú epizódu z novej série, ktorá má nakoniec o jednu časť viac, ako sa čakalo.

Dôvodom je prvý vianočný diel, ktorý Markíza podľa všetkého pôvodne plánovala odvysielať počas vianočných sviatkov. Nakoniec tak neurobila a pošetrila ho do novej jarnej sezóny, čím si zaistila o jeden vysoko nadpriemerný pondelok navyše. O výrobe vianočného dielu vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

Horná Dolná v tretej sezóne podrástla. Štandardne sa jej ratingy hýbu okolo 16 %, výnimkou bola ôsma epizóda, ktorá padla k 15-tke. Priemer tretej sezóny tak bude značne lepší ako výkon druhej série, kedy ratingy seriálu zrážala konkurencia Česko Slovensko má talent. Paradoxné je, že práve talentovú šou chcela Markíza náhlym zaradením premiér Hornej Dolnej oslabiť, nakoniec sama zo súboja uhla a seriál presunula na pondelky. Historicky najlepšie čísla zaznamenala Horná Dolná v prvej sérii, kedy dosahovala až 20-percentné ratingy s vyše 50 % podielmi.

S premiérami Hornej Dolnej šachovala Markíza aj túto jar. Spustila ich narýchlo bez dlhšej kampane proti štartu seriálovej novinky Joj Zoo. Nový seriál si ale aj tak zabezpečil v silnej konkurencii slušný nástup, Markíza tak aj na nasledujúci deň zaradila komediálny seriál, avšak jeho reprízu. Zoo ju výrazne predbehla.

V ďalšie týždne odvysielal líder už len dve premiéry Hornej Dolnej, následne ich z programu stiahol. Pokračoval vo vysielaní repríz, pričom si počkal na príchod ostrej časti sezóny a vytiahol ich spoločne s nasadením dennej reality šou Farma.

Čítať viac...
Nahor