Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná pri štarte šiestej série zatlačená na historické minimum, šláger Slovenska s Anglickom valcoval!

V pondelok sa na obrazovky vrátili premiéry klasických pondelňajších zábavných programov, televízie sa ešte museli uskromniť popri atraktívnej futbalovej kvalifikácii.

Horná Dolná s nástupom šiestej série zaostala aj za svojimi jarnými výkonmi. Markízu, rovnako ako Joj, výrazne očakávane zatlačila futbalová kvalifikácia, keď vo Wembley hosťovalo Anglicko v bojoch o postup na Majstrovstvá sveta vo futbale Slovensko. Zápas sa stal jasne najsledovanejším programom dňa, najmä jeho prvý polčas, ktorý vyskočil na rating až 10,9 % pri podieli 28,9 %, druhý polčas už klesol so stále vysokou hodnotou 9,5 ratingu a podielom 32,3 % v komerčnej cieľovke.

V tejto konkurencii sa musela Horná Dolná uskromniť, keď dosiahla s premiérovou časťou doterajšie minimum pri ratingu 8,5 % s podielom 22,8 %. Dosiaľ najnižším výkonom bola epizóda z apríla tohto roka, kedy prvýkrát spadla pod ratingovú desiatku. Premiérové Inkognito rovnako spadlo, dosiahnuť malo rating 6,4 % s podielom 17,3 %. Napriek tomu však malo prekvapivo celkovo viac divákov, keď sa Hornej Dolnej naďalej nedarí v 12+, kde v minulosti dominovala. Na Inkognito stratila takmer 70-tisíc divákov.

Pred nástupom Farmy Markíza v pondelok Hornú Dolnú zdvojila, reprízová časť šla pod 18 %. Inkognito už tradične ponúka okrem premiérovej časti v pondelok aj reprízu, tentoraz prekročilo 16 %. Z menších staníc sa večer najvyššie dostala Nekonečná láska na Doma, hýbať sa mala okolo 5 %.

Podvečer sa od tohto pondelka vrátil do jarného režimu, v ktorom proti sebe bojujú zväčša premiérové Rodinné prípady a kuchárska šou Joj. Seriál Markízy bol v jasnom vedení, keď dosiahol podiel nad 24 %, kým Moja mama varí lepšie ako tvoja zaostala s výkonom cez 14 %. Rozdiel ovplyvnil spravodajstvá, Televízne noviny z toho vyťažili víťazstvo, v podieli podliezli 27 %, Noviny šli pod 24 %. V celkovom publiku stále vedú. Markíze sa v pondelok podarilo vyhrať prime-time s náskokom piatich podielových bodov pred Joj, tú večer vďaka futbalu predbehla i Jednotka, ktorá v komerčnej cieľovke dosiahla priemerný večerný podiel 20,5 %. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stal jasne prvý polčas futbalu.

Čítať viac...
Nahor