Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná pri návrate len o chlp zdolala štart ČSMT 5! Kukučka stagnuje

Talent súboj s Hornou Dolnou ustál, po skončení komediálneho seriálu sa dostal na jeho čísla.

Komerčné televízie prikovali v stredu divákov k ich hlavným staniciam. Markíza odštartovala po programovej zmene druhú sériu jarného valca Horná Dolná, ktorý od minulého štvrtka tlačila najrôznejšími cestami. Divákom správu o návrate seriálu odovzdala úspešne, keď podľa našich informácií už aj po započítaní oneskorenej sledovanosti prvý diel druhej sezóny sledovalo 15,1 % divákov s podielom 40,2 %. Ide pritom o podobný štart série, aký 1. septembra predviedla vo svojej piatej sezóne šou Česko Slovensko má talent, ktorá vtedy získala rating 14,9 % s podielom 39,6 %.

Talentová šou v konkurencii seriálu klesla, stále však dosiahla nadpriemerný výkon, keď ju malo sledovať 11 % divákov s podielom 30,4 %. Šou si výrazne polepšila po skončení Hornej Dolnej, kedy jej podiel narástol na úroveň komediálneho seriálu.

Joj držala divákov aj s ďalším programom, Neuveriteľné talenty sveta malo sledovať cez osem percent divákov a podiel sa vyšplhať na 31,8 %, Farma výraznejšie rástla až vo svojej druhej polovici, uspokojiť sa musela s podielom 21,6 %. Farmár hľadá ženu mal vďaka lepším podmienkam aj lepší deň, získal podiel 20,7 %.

Markíza už po niekoľký raz v jesennej sezóne zmenila náhle program okolo 23-tej. V minulých týždňoch odsunula plánovaný krimiseriál NCIS Rodinnými prípadmi, tento týždeň na tento čas zaradila reprízy Kukučky. Po utorňajšom pokuse túto snahu televízia vzdala a pokúsila sa slot posilniť reprízou Superstar. Proti Farmárovi bola dvojkou, neskôr podrástla a uhrala podiel pod 21 %. Pre Markízu ide o podpriemer. Dobre si zatiaľ vedie akvizičná novinka Joj Motív, s druhou časťou atakovala 17 %.

Sledovaný je naďalej vývoj v 18-tej hodine, kde sa zatiaľ nedarí novému daily seriálu Markízy Kukučka. Tá opäť prepadla, keď mala uhrať podiel 20,8 %. Ratingovo však podrástla na čísla zo štartu, keď ju sledovalo 4,5 %. Znovu sa ale nevzdialila od nemálo lacnejšej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá ratingovo zaostala len o desatinu, pre dlhšiu stopáž bol jej share nižší o jeden podielový bod oproti Kukučke.

Markízu naďalej aj v súvislosti so slabým seriálom o 18-tej trápi výkon Televíznych novín, ktoré opäť podliezli tridsiatku s podielom 29,5 %. Krimi získali 25,5 %, Noviny Joj šli nad 27 %. Ratingovo tesne vyhrali TNky. Titul najsledovanejšieho programu dňa bez prekvapení získala Horná Dolná.

Z menších staníc sa najhoršie so silnými hlavnými kanálmi vysporiadala Plus, jej Profesionál sa v dvoch častiach hýbal pod 2 – 3 %. Strážca spravodlivosti na Dajto uhral pod 4 a nad 3 %, Mentalista na Doma získal 4 %. Dila si oproti predošlým dňom polepšila s podielmi 6,5 a takmer 11 %. Wauka získala s kriminálkami CSI Miami a CSI Las Vegas podiely 2 a pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor