Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná potvrdila prepad, zažíva svoje najhoršie obdobie! Ostrov aj Návštevníci na dne

Komediálny valec slabne, reality šou výrazne prepísali svoje doteraz najnižšie výkony.

Horná Dolná skutočne stratila časť divákov. S ďalšou premiérovou časťou, ktorú Markíza zaradila po zmene programu, mala dosiahnuť identický výkon ako pred týždňom pri ratingu 12,6 % a podieli 35,2 %. Pre komediálny seriál ide o horšie obdobie ako pri prepade minulú jeseň, kedy však súperil so značne silnou šou Česko Slovensko má talent. Po jeho odsunutí na pondelky a do rovnakej konkurencie Inkognita, akú má teraz, už vystrelil k okoliu 16 ratingov.

Vďaka zaradeniu za Hornú Dolnú si oproti minulotýždňovému prepadu polepšil Kredenc, ktorý sa dvihol na takmer 27 %. Ďaleko však zaostáva za svojimi najlepšími výkonmi pri zaradení za premiéry komediálneho seriálu. Následne už Markíze prvýkrát tvrdo prepadol Ostrov, keď sa dostal na čísla Návštevníkov s ani nie tromi ratingami a podielom 15 %.

Joj s Inkognitom potvrdila čísla spred týždňa, keď mala ísť tesne nad 5 ratingov s podielom málo nad 14 %. Fiaskom sa však mal skončiť ďalší diel Návštevníkov, ktorý mal prepadnúť s podielom len okolo sedem percent. Obe reality šou tak výrazne prepisovali svoje najhoršie čísla.

Od pol desiatej už do sledovanosti značne prehováral hokejový Svetový pohár. Zápas Tímu Európy a Česka chcela pôvodne vysielať Markíza na hlavnej stanici, nakoniec sa však, zdá sa, zľakla a presunula ho na Dajto. Duel po tretinách uhral podiely pod 11, nad 19 a 28 %, pričom s treťou tretinou bol jasným lídrom. Práve hokej mohol ovplyvniť aj výkony reality šou. Vymenené životy na Doma atakovali 7 % a neskôr uhrali 9 %, Králi ulice na Plus šli pod 7 %. Kriminálky CSI na Wau sa dostali pod 3 a na 4,5 %.

Podvečer sa Moja mama varí lepšie ako tvoja dostala pod 19 %, Koleso šťastia prekročilo 18 %. Už od budúceho týždňa reláciu nahradí Búrlivé víno. Televízne noviny prekročili 27 %, Noviny tesne 24 %.

Čítať viac...
Nahor