Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná klesla na sezónne minimum, Zoo sa popri nej vyšvihla! Konkurencia valca ju už tak nestláča

Po čase sa vrátil Kredenc na 21:40, po premiérovej Hornej Dolnej taký úspech ako na začiatku roka nezožal.

Teplo ovplyvňuje televízie a v pondelok to pocítili viaceré programy. Večer približne rating oproti bežným výkonom chýbal Hornej Dolnej, ktorá mala dosiahnuť na 15,1 %, pričom však padala aj v podieli, keď nedosiahla na štyridsiatku s výkonom 39,7 %.

Zoo si, naopak, napriek peknému počasiu vybojovala svoj najlepší výkon od času, keď Markíza vrátila po pauze od marca premiéry komediálneho valca. Sledovať ju malo 6,5 % divákov, čo je oproti predošlým dvom týždňom nárast o pol ratingu s podielom 17,4 %. Zoo tak vie už aj popri novej Hornej Dolnej prilákať väčšinu svojich divákov, podobný výkon dokonca dosahovala aj v niektoré utorky. Rovnako o pol ratingu rástla aj druhá pondelňajšia časť, ktorú sledovalo 6 % divákov pri jednom z najlepších podielov pre seriál až 24,3 %.

V druhej polovici večera Markíza prehodila svoje pondelňajšie tituly. Kredenc vrátila na 21:40, sledovať ho malo 9,7 % divákov s podielom 31,6 %. V začiatku roka dokázala skeč šou po nových častiach Hornej Dolnej dosahovať výrazne lepšie výkony, keď sa hýbala okolo 11,5 ratingu a ťahala sa k podielovej štyridsiatke. Farma šla cez 6 ratingov s podielom pod 31 %.

Na ďalších staniciach sa večer pripomenula Jednotka filmom Moje leto v Provence, v 12+ sa dostala pod 11 podielov, v 12 – 54 pod osmičku. Plus s Profesionálmi uhrala 7,5 %, snímka Vitajte v džungli sa ťahala k 4,5 %. Čeľuste: Odplata na Dajto šli pod 4 %, Mentalista na Doma len tesne prekročil podpriemerné 2 %. Vyššie bola Vtierka Castle na Wau s podielom po trojkou, 2,5 % uhrala kriminálka CSI Las Vegas. Telenovela Kúsok zo mňa s prvou časťou podliezla štvorku.

Dvojka potrápila podvečer komerčné stanice. Napínavý hokejový duel v semifinále extraligy medzi Košicami a Banskou Bystricou, ktorý vyvrcholil až samostatnými nájazdmi, dosiahol podiely v komerčnej cieľovke pod 11, 13, rovných 13 a nad 14 %. Trval od sedemnástej hodiny až do takmer koniec hlavných spravodajstiev, čo spolu s teplým počasím uberalo hlavným staniciam.

Moja mama varí lepšie ako tvoja bola slabšia najmä v prvej polovici, dosiahla nakoniec podiel 18,5 %. Po prvýkrát sa na čas 17:50 vrátilo Búrlivé víno, ktoré malo vybuchnúť s podielom len 15,5 %. Viac sa téme venujeme v samostatnom článku. Slabé boji aj správy, Televízne noviny šli len cez 24 %, Noviny cez 22-ku. Dnes extraliga na Dvojke pokračuje.

Čítať viac...
Nahor