Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná je späť v plnej sile! Atletiko Cvernofka pri štarte vysoko, značne však klesalo

Komediálny valec Markízy si drží divákov, pokus o vytvorenie ďalšieho hitu s úspechom skončiť nemusí.

Horná Dolná odštartovala štvrtú sériu na svojich číslach. Komediálny seriál síce zaostal za najlepšími výkonmi predchádzajúcej sezóny, s ratingom 15,5 % a podielom 43,3 % však bude Markíza viac ako spokojná. Podobný počet divákov mala Horná Dolná pri štarte série aj vlani, vtedy ho ale dosiahla vo výrazne silnejšej konkurencii popri šou Česko Slovensko má talent.

Markíze vyšiel aj zámer presunúť v ďalšom časti večera divákov na novinku Atletiko Cvernofka, ktorá však ich pozornosť nedržala a v priebehu podľa našich informácií strácala viac ako tretinu divákov. Priemerne ale mala dosiahnuť rating 10,4 % s podielom až 37,8 %. Vysoký podiel uhral aj premiérový Kredenc, ktorý šiel na 31,5 %. Markíza na seba v pondelok večer strhla celú pozornosť, Joj s filmom Paddington neuspela pri podieli pod 13 %.

Veľký priestor neostal ani menším staniciam, Vymenené životy klesli na podiely okolo 5 a pod 7 %, Angelika na Plus sa dostala pod 4 %, Vitajte v džungli na Dajto uhralo vyše 3 %. Svoje čísla dokázala udržať najviac Wau, keď kriminálky CSI šli k 3 a 3,5 %.

Dôležitá zmena nastala od pondelka v programe Joj. Tá presunula svoje popoludňajšie spravodajstvo zo 17. na 16-tu hodinu. Diváci zmenu, zdá sa, dostatočne nezaregistrovali, v podieli sa nové Noviny o 16 dostali len cez desiatku. Pred sedemnástou sa uviedla vo svojom pravidelnom čase novinka Uhádni môj vek, zatiaľ prekročila len 13 %. V priebehu však mala stúpať, pomáhať by takto mohla nasledujúcej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá sa dostala tesne cez 17 %. Koleso šťastia uhralo vyše 19 %. Televízne noviny šli pod 29 %, Noviny na 25 %.

Čítať viac...
Nahor