Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná drží štvrtkové líderstvo, Inkognito však opäť s viac divákmi! Oteckovia vo svojom najsilnejšom týždni

Oteckovia tento týždeň už po tretíkrát prekonali 40% hranicu.

Štvrtkový pomer síl ostáva od presunu Hornej Dolnej z pondelok nezmenený. Markíze sa podarilo vyriešiť problematický večer, keď jej Horná Dolná pravidelne dosahuje značné nadpriemery, aj keď na svoje niekdajšie výkony už len spomína. Aktuálne si ju pozrelo nadpriemerných 9,6 % divákov, čo jej vynieslo podiel 26 %. Inkognito ostáva zatlačená a okolo úrovne šiestich ratingov, tentoraz malo ísť na 6,3 % s podielom takmer 17 %. Dobre vedieť sa dostalo nad 22 %, glosátorská relácia Sedem dosahuje zatiaľ tento rok slabšie výkony, mala ísť pod 15 %.

V súboji Hornej Dolnej a Inkognita ostáva naďalej veľký rozdiel medzi obchodnou cieľovkou a celkovým publikom. Inkognito malo totiž opäť najviac divákov a celkovo bolo najsledovanejšie, vybrať si ho malo takmer 440-tisíc divákov. Hornú Dolnú si malo pozrieť takmer 420-tisíc divákov. Zlaté časy ich mali takmer 250-tisíc s vyše 11% podielom na trhu v univerzálnej cieľovke.

Večer na menších staniciach uhrala Plus s filmom James Bond: Zlaté oko podiel pod 6 %, Londýn v plameňoch na Dajto získal 4,5 %. Telenovela Nikdy ťa neopustím na Doma sa hýbala na 4 a takmer 5 %, Wau s kriminálkami uhrala postupne približne 4, 3,5 a až 6 %.

Podvečeru stabilne dominujú Oteckovia, ktorí sa nachádzajú vo svojom najsilnejšom týždni od štartu. V utorok, stredu a aj štvrtok pokorili magickú hranicu 40 %, pričom posledne sa dostali až cez 42 %. Tentokrát sa stali nielen najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke ale aj celkovo, keď predbehli i hlavné spravodajstvá. Moja mama varí lepšie ako tvoja je tento týždeň oslabená, šla len cez 11 %. Televízne noviny mali prekročiť 27 %, Noviny 21 %.  Celkovo si ich malo pozrieť vyše 535-tisíc divákov, TN-ky ich mali o minimum menej. Televízie ovplyvňuje tieto dni play-off hokejovej Tipsport ligy, v komerčnej cieľovke sa tretia tretina hokeja spoločne s predĺžením a nájazdmi dostala až na 10,5 %. Prekrývala spravodajstvá aj časť večerných programov.

Čítať viac...
Nahor