Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hooten a Lady tesne udržali líderstvo, Markízu zradila ďalšia premiéra! Milujem Slovensko v trháku

Piatok aj sobota vyšli večer Plus, dostala sa vysoko.

PIATOK: Piatková zábava s Milujem Slovensko je stále populárnejšia. Aj v reprízach šou dosahuje vysoké výkony, pričom aktuálne jej rating u mladých divákov tesne prekročil až 9 % a podiel siahal na 25 %. Takéto číslo naďalej verejnoprávnej televízii závidia komerčné stanice, ktorým sa v piatky nedarí. Markíza s filmom Colombiana uhrala 17 %, Joj s Iron Man 2 iba vyše 13 %.

Vďaka spravodajstvu sa jej však podarilo v prime-time odsunúť na pozíciu trojky Markízu. Noviny prekročili 27 %, Televízne noviny sa dostali len pod 22 %. Opäť bol veľký rozdiel podvečer, kedy Moja mama varí lepšie ako tvoja mala ísť až na 24 % a Koleso šťastia iba cez hlboko podpriemerných 10 %.

Z menších staníc večer najvyššie vyskočila Pluska s filmom Ako porodiť a nezblázniť sa pri podieli pod 8 %, romantika Protiklady sa priťahujú na Doma získala 6,5 %. Dajto s filmom Kráľ škorpión 2: Zrod bojovníka atakovalo 4 %, Vtierka Castle na Wau sa držala na úrovni 2 %.

SOBOTA: V sobotu večer sa do tesného vedenia dostala Joj, komerčné stanice však boli nízko. Akvizičný seriál Hooten a Lady klesol, zaznamenal podiely cez 16 a 15 %, i tak ale prekonal premiéru Markízy V oku tornáda, ktorá šla iba pod 6 ratingov s podielom cez 15 %. Obom televíziám sa priblížila Jednotka s filmom Výmena a podielom tesne nad 13 % v 12 – 54. V univerzálnej cieľovke uhrala ešte viac – 17,5 %.

Z ďalších staníc zabrala najmä Plus, ktorej klasický prvý Kameňák šiel až pod 10 %, Korenie lásky na Doma prekročilo 6 %. Séria Lasko: Päsť božia na Dajto naďalej nefunguje, hýbala sa len nad 2 %. Okolo dvojky oscilovala aj Wau s Moja mama varí lepšie ako tvoja a Inkognitom.

Podvečer Smotánka klesla, získala podiel 20,5 %, Prázdniny na Joj uhrali len vyše 14 %. Zradil ich však nábeh, keď mala tvrdo prepadnúť Moja prvá dovolenka. Noviny atakovali 27 %, Televízne noviny šli s dvojnásobným nábehom oproti Kolesu šťastia nad 24 %.

Piatkový večer vyhrala Jednotka s náskokom viac ako jeden podielový bod pred Joj (12 – 54), tá bola večerným lídrom v sobotu pred Markízou o pol podielového bodu. Oba dni celodenne vyhrala Markíza s podielmi okolo 17 až 17,5 %.

Čítať viac...
Nahor