Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hokejovými majstrovstvami zatiaľ viac trpí Markíza: V nedeľu skončila ako trojka na trhu! (sledovanosť)

Hokej je likvidátorom komerčných staníc, zatiaľ však lepšie zvláda nápor Joj.

PIATOK: MS v hokeji začali aj bez Slovákov poriadne silné! Kto strácal viac, Markíza alebo Joj?

SOBOTA: Hokejový valec sa so Slovákmi rozbehol naplno! Okamžite prekročil milión a 70 % podiel!

NEDEĽA: Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu výrazne do výsledok prehovoril zápas Slovákov. Ako sme vás už v predchádzajúcej správe informovali, duel Slovenska s Bieloruskom dosiahol rekordné čísla nielen tohtoročných majstrovstiev ale aj predchádzajúcich dvoch rokov, keď sa najsledovanejšia tretia tretina aj s predĺžením vyšplhala na neuveriteľnú hranicu 1,388 milióna divákov. Zvyšné dve tretiny súboja Slovensko – Bielorusko taktiež prekročili milión, najmä tá druhá, ktorá sa blížila k 1,3 milióna divákov. Podielovo šlo o hodnoty okolo 58, takmer 63 a 63,5 % (všetko v 12+). V 12 – 54 hokej atakoval aj 70 % s výkonmi po tretinách pod 63, nad 68 a 69,5 %. Analýzu najlepších výkonov rokov 2012 – 2015 nájdete v tomto článku.

Hokej však úradoval počas celého dňa. Po obede sa začal odohrávať súboj Ruska so Slovincami, ktorí zápas postupne dramatizovali, aj preto si úspech pripísali všetky tri tretiny s podielmi okolo 21 – 26 % (12 – 54). Večerný zápas Fínska s Dánskom dosiahol podiely okolo 10 – 14 %. Išlo zatiaľ o podielovo najslabší priamy prenos tohtoročného hokejového šampionátu.

Celodenná konkurencia hokeja nepridala najmä Markíze. Tá sa celodenne aj v prime-time prepadla na pozíciu celodennej trojky na trhu. Podľa verejne dostupných údajov v 12+ dosiahla Markíza celodenne 12,8 %, Joj 13,8 % a Jednotka 22,1 %. V 12 – 54, na ktoré komerčné stanice cielia, bola Markíza podľa našich informácií rovnako trojkou s podielom pod 15 %, Joj túto hranicu preliezla. V prime-time vyhrala Joj s hodnotou nad 22 %, Markíza zaostala o dva body. Stalo sa tak najmä vďaka večerným snímkam, keď Ghost Rider 2 na Markíze dosiahol podiel tesne nad 18 %, Marley a ja na Joj mal tesne prekročiť 23 %.

Karty zamiešala Jednotka po siedmej večer, kedy jej nábeh pred správami robil slovenský hokej, aj preto sa Správy RTVS vyšplhali na neobvykle vysoké hodnoty – pod 20 % v 12+, o bod menej v 12 – 54. Aj túto situáciu ustála lepšie Joj, keď jej Noviny uhrali share nad 25 %, Televízne noviny sa museli uspokojiť s podielom tesne nad 27 %. Krimi uhrali podiel pod 21 %.

Čítať viac...
Nahor