Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hokejový valec sa so Slovákmi rozbehol naplno! Okamžite prekročil milión a 70 % podiel!

Nedočkaví hokejoví fanúšikovia od prvého dňa majstrovstiev preukazujú svoju priazeň.

Hneď prvý zápas slovenskej hokejovej reprezentácie na 79. Majstrovstvách sveta v hokeji dosiahol v sledovanosti najvyššie hodnoty. Infarktovému súboju Slovenska s Dánskom sa podarilo v oboch hlavných cieľovkách dosiahnuť na kľúčové hranice. V 12+ podľa našich informácií z prostredia televízie mali hneď dve tretiny prekročiť milión divákov, keď prvú štartujúcu po dvanástej na obed malo sledovať okolo 870-tisíc divákov, druhá už preklenula hranicu milióna a tretia spoločne s predĺžením a nájazdmi mala prekročiť 1,1 milióna divákov. Podielovo tretiny rástli od 63 až nad 68 %. V 12 – 54 došlo k prelomeniu ďalšej veľkej méty, keď tretia tretina mala uhrať share takmer 71 %. Druhá sa k tejto hranici tesne priblížila, prvá časť zápasu mala atakovať 65 %.

Ide o skutočne rekordné čísla, keď vysoko prevýšili sledovanosť prvého zápasu Slovenska na minuloročnom šampionáte. V tom sa pritom stretli s rivalmi z Česka a ani so štartom zápasu pred ôsmou hodinou večer nedosiahol súboj takú vysokú hranicu divákov ako tohtoročný poludňajší súboj Slovenska s Dánskom.

RTVS s hokejom bavila divákov aj v ďalších zápasoch. Popoludňajší priamy prenos zápasu dvoch našich najbližších súperov Bieloruska so Slovinskom sledovalo takmer 15 až cez 20 % divákov pri obrazovke (12 – 54) a až do príchodu Smotánky bol lídrom. Večerný duel Česka s Lotyšskom mal už v celej svojej dĺžke úradovať sledovanosti s podielmi okolo 21 až pod 25 %.

Komerčné stanice, pochopiteľne, žatevné stroje nechávajú odpočívať a môžu sa len prizerať hokejovému valcu. Joj dokázala prekvapiť s podvečernou Novou záhradou, ktorá síce ostatnú sobotu čelila najsilnejšej športovej konkurencii ale paradoxne narástla na podiel okolo 15 %. Podobný výkon uhrali Susedia, spomínaná Smotánka už stúpla a zvíťazila s podielom nad 23 %.

Večer bojovali Markízy s Joj len o post dvojky na trhu, ktorý štandardne patrí televíznej dvojke a tá ho aj obhájila. Snímka Mythica: Hľadanie hrdinov mala prekročiť 17 % share, kým Chlap na roztrhanie lídra o málo zaostal a spomínanú hranicu podliezol. Z menších staníc bola v sobotu najvyššie Plus, Slečna na stráženie sa blížila k šiestim percentám, filmová romantika Domy Druhý dych uhrala okolo 4,5 %, Dajto zaostalo aj za Wau s podielom len okolo jedného percenta.

Foto: FB Slovenská hokejová reprezentácia

Čítať viac...
Nahor