Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hokejový ošiaľ rapídne opadáva: Za dva roky stratila záujem o zápas Slovenska až polovica divákov!

Oproti obdobnému duelu spred dvoch rokov klesla sledovanosť o polovicu.

Zápasy Slovenska na najsledovanejšom športovom turnaji v našich končinách druhým rokom padajú. Aktuálne nízke nádeje na úspech sa odrážajú aj na sledovanosti, keď po rekordnom roku 2015 záujem divákov opadáva.

Tohtoročný úvodný duel proti Taliansku, ktorý priniesol nakoniec drámu ukončenú až vo víťaznom predĺžení, sledovalo podľa našich informácií po tretinách celkovo takmer 510, pod 640 a takmer 700-tisíc divákov. Viac v tomto článku.

Napriek jasnému valcovaniu sú tieto čísla zároveň aj sklamaním. Vlaňajší úvodný duel proti Maďarsku, ktorý štartoval už po 11. hodine, sledovalo v druhej aj tretej tretine viac divákov ako tohtoročný súboj s Talianmi, ktorý začínal v lukratívnejšom čase po 16. hodine.

Ešte horšie vyznieva porovnanie s rokom 2015, kedy sme odohrali otvárací zápas s Dánskom so štartom po 12. hodine. Zápas od prvej tretiny sledovalo výrazne viac divákov, po tretinách konkrétne okolo 870, vyše milión a na koniec vyše 1,1 milióna divákov. Až o polovicu väčší divácky záujem oproti aktuálnemu šampionátu mal v 2015 náš prvý zápas odohrávajúci sa v porovnateľnom čase rovnako po 16. hodine. Vtedajší duel s Bielorusmi lámal rekordy a skončil na dvojnásobných číslach s vyše miliónom, takmer 1,3 a pod hranicou 1,4 milióna divákov.

Čítať viac...
Nahor