Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: IIHF

Aktuality

Dráma s USA prepísala historické rebríčky: Rekordy padali v televízii aj na internete!

Živé vysielanie mimoriadne napínavého zápasu prispelo k rekordu slovenského internetu.

Hokej valcuje ako v najlepších rokoch.

Akvizícia v podobe zisku MS v hokeji sa Joj mimoriadne vypláca, keď na jej obrazovke zažívajú priame prenosy Slovenska najlepšie výkony za niekoľko rokov.

Sledovanosť zápasov kontinuálne rastie, pričom tretí duel našej reprezentácie prekonal hneď niekoľko rekordov.

Postaral sa o ne mimoriadne dramatický priebeh zápasu Slovenska s USA, ktorý vyvrcholil až v predĺžení. Slováci, ktorí v priebehu druhej tretiny viedli na favoritom už 4:1, napokon výhru uchránili a tešili sa z víťazstva 5:4pp.

Hokejová dráma sa odrazila aj v televíznej sledovanosti.

Zápas začínal počas pracovného dňa o 16:20, napriek tomu už v druhej tretine atakoval miliónovú divácku hranicu a v tretej tretine bolo už pri obrazovke najviac divákov v celom roku.

Duel Slovenska s USA sledovalo na hlavnej Joj po tretinách 769, 983-tisíc a v tretej tretine spoločne s predĺžením priemerne až 1,1 milióna divákov, čo je zatiaľ najviac na celom šampionáte. Zároveň ide o najvyššiu televíznu sledovanosť hokejovej tretiny od MS 2021. Podiely na trhu v univerzálnej cieľovke dosahovali úroveň 65 – 66 %.

Pondelňajší hokej navyše totálne valcoval u mladších divákov.

Vo vynovenej obchodnej cieľovke si zápas s USA pripísal priemerný podiel na trhu až cez 76 %, čo je absolútny rekord nielen šampionátu, ale aj v televíznom meraní za dlhé roky.

Nad hranicu 76 % sa mala navyše dostať každá jedna tretina, ktorých ratingy stúpali spod 15, cez 19 až pod 22 % v obchodnej skupine.

Hokejový šampionát zažíva na obrazovke Joj nevídaný úspech.

Zatiaľ každý z troch slovenských zápasov pokoril v obchodnej cieľovke mimoriadne vysokú podielovú hranicu 70 %, cez ktorú sa v minulosti dostávali len najdominantnejšie tretiny celých majstrovstiev. Zvyšné štyri zápasy v základnej časti už odohrá Slovensko v hlavnom vysielacom čase po 20:20, kedy môže mať k tejto méte náročnejšiu cestu.

Naopak by však mohla podrásť celková sledovanosť zápasov.

V minulosti sa práve večerné duely hokejových majstrovstiev dostávali najvyššie, najsledovanejšie tretiny vedeli dosahovať priemernú úroveň okolo 1,4 milióna divákov. Joj sa na ňu nateraz dostala len v rámci celkového zásahu zápasov – a teda v počte úplne všetkých divákov, ktorí si vybraný duel zapli aspoň po dobu 3 minút. Priemer dosiaľ najsledovanejšej tretiny v celom jej priebehu dosiahol spomínaných 1,1 milióna divákov zo zápasu s USA.

Padol rekord internetu

Hokej láme rekordy aj v online.

Záujem o živé hokejové vysielanie s jeho zlepšujúcou sa dostupnosťou každým rokom rastie, pričom práve počas májových Majstrovstiev sveta rok čo rok slovenský internet prepisuje rekordy v prenose dát.

Je tomu tak už dlhé roky, pričom maximá sa prekonávajú stále väčším rozdielom.

Kým v roku 2018 sa maximum dátového toku z mája zastavilo na hranici 223 Gbit/s, v roku 2019 bolo rovnako počas májového šampionátu vylepšené na hodnotu 233 Gbit/s.

V roku 2022 sa už maximum v čase MS v hokeji dostalo na dvojnásobnú hodnotu takmer 490 Gbit/s a v roku 2023 už bola pokorená hranica 600 Gbit/s.

Doterajší rekord padol 23. mája 2023, v posledný deň základnej časti MS v hokeji. Slováci v obednom zápase s Nórskom ešte bojovali o postup do štvrťfinále, dátový tok sa v jeho priebehu zastavil na hranici 634 Gbit/s.

Už tretí zápas tohtoročných MS v hokeji navýšil internetový rekord na Slovensku o ďalších 100 Gbit/s.

V pondelok 13. mája 2024 rekordy slovenského internetu padali už v priebehu zápasu Slovenska proti USA, absolútny vrchol však prišiel na hranici úspešného predĺženia, kedy maximálny dátový tok dosiahol hodnotu 735 Gbit/s.

Živé hokejové prenosy môžu fanúšikovia sledovať na webe ms2024.joj.sk a na platforme JOJ Play.