Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Star TV

Televízia

Všetko, čo chcete vedieť o horúcej novinke V hre je láska! Koľko má častí a kedy bude finále?

Nová turecká telenovela Doma V hre je láska – koľko má častí, kto je kto, všetci herci hlavných postáv, prehľad deja aj kedy bude finále.

O telenovele V hre je láska

Nový turecký seriál V hre je láska nesie originálne názov Kiralık Aşk. 

Ide už o staršiu telenovelu, ktorá sa vysielala na stanici Star TV od júna 2015 až do januára 2017. Dočkala sa celkovo dvoch sérií, tá druhá však už bola expresná a dostala nakoniec iba tretinový počet epizód oproti prvej sérii.

Kiralık Aşk alebo V hre je láska je opäť komediálnejšie ladená telenovela, ktorou sa môže Doma pokúsiť rovno nadviazať na minuloročný seriálový hit Láska na prenájom.

Okrem odľahčeného žánru a fungujúcej chémie medzi dvojicou hlavných hrdinov oba seriály spájajú názvy v originálnom, resp. slovenskom jazyku. Kiralık Aşk by sa totiž dalo priamo preložiť ako láska na prenájom alebo prenajatá láska. Markíza ho však nakoniec v tomto duchu nenazvala a tento názov zvolila už vlani pre telenovelu Sen Çal Kapımı, ktorej voľnejší preklad z turečtiny by však znel Na dvere klope láska.

Kým v angličtine seriál Sen Çal Kapımı dostal preklad You Knock on My Door a na Slovensku Láska na prenájom, aktuálna novinka Kiralık Aşk nesie v angličtine doslovný názov Love for Rent, Markíza preň však vybrala úplne iné pomenovanie V hre je láska.

Koľko má častí a kedy bude finále

Originál Kiralık Aşk ponúkol dve za sebou odvysielané série.

Prvá vysielaná od júna 2015 do júna 2016 priniesla až 52 častí, druhá už bola tretinová so 17 časťami. Vysielala sa od septembra 2016 do januára 2017.

Spolu tak telenovela V hre je láska odvysielala až 69 originálnych epizód, ktoré už tradične v Turecku dosahovali až dvojhodinovú stopáž. Pre naše teritórium je seriál distribuovaný s viac ako trojnásobným počtom častí.

Na Slovensku by sa mal seriál V hre je láska dočkať približne 200 epizód, čo ho radí k najdlhšie vysielaným telenovelám na Doma.

V hre je láska má originálne dokonca o málo viac častí ako dramatický seriál Zachránené životy, z ktorých nakoniec Doma odvysielala celkovo 207 častí. Originálne diely však boli o niečo dlhšie, a tak sa dá očakávať, že nakoniec novinka V hre je láska ponúkne na Slovensku celkovo menej dielov ako Zachránené životy.

Doma už štandardne nasadzuje premiérovú telenovelu od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou.

V hre je láska obsadí novovytvorené telenovelové okno od 19. do 21. hodiny, pričom štartuje od utorka 1. augusta. Ponúkať bude taktiež pravidelné reprízy okolo 14. hodiny.

Očakáva sa, že telenovela V hre je láska vyvrcholí ešte tento rok a dátum finále by mal pripadnúť na polovicu decembra 2023.

S približne dvestovkou častí sa tak novinka ohreje na Doma bez mála päť mesiacov.

Prehľad všetkých hercov a postáv

Zdroj: Star TV

Hlavné postavy seriálu V hre je láska

Fanúšikovia seriálu kvitujú, že v ňom zafungovala chémia medzi hlavnou hereckou dvojicou.

Tú stvárňujú herci, ktorí sa doposiaľ v ústredných postavách v telenovelách vysielaných na Slovensku nevyskytovali.

Defne hrá dnes už 37-ročná herečka a modelka Elçin Sangu, ktorá mala v čase nakrúcania seriálu 29 rokov, Ömera stvárňuje Barış Arduç, herec švajčiarskeho pôvodu, ktorý je o dva roky mladší.

Ömer İplikçi – Barış Arduç

Bohatý spolu majiteľ firmy Passionis, úspešný podnikateľ s topánkami. Je sirota a žije sám v Istanbule.

Kým sám do ženenia nehrnie, inak to vidí jeho rodina, ktorá za jeho chrbtom spriada plány, ako ho čo najskôr oženiť. Na Defne narazí omylom pred reštauráciou, kde pracuje, a nechtiac ju pobozká. To všetko vidí Ömerova teta Neriman, ktorá vymyslí dokonalý plán, ako ho dostať do chomúta.

Defne Topal – Elçin Sangu

Chudobná čašníčka v reštaurácii zo skromných pomerov, stará sa o svoju starú mamu, mladšiu sestru a staršieho brata. Jej otec zomrel, keď bola ešte dieťa, a matka začala život s novým mužom.

V čase, keď sa potrebuje čo najskôr dostať k veľkej sume peňazí, aby splatila bratov dlh, dostane ponuku od Ömerovej tety, aby sa stala „nevestou na prenájom“. Defne súhlasí, no od tety zoberie iba polovičnú sumu, ktorú jej ponúka, čo je čiastka na splatenie bratových dlhov.

Začína pracovať ako Ömerova asistentka v jeho firme, kde sa časom dostane do milostného trojuholníka.

Sinan Karakaya – Salih Bademci

Spolumajiteľ topánkovej firmy a Ömerov priateľ.

Po tom, čo do spoločnosti príde na pozíciu Ömerovej asistentky krásne dievča Defne, okamžite sa do nej zamiluje a začne sa s ňou zbližovať. Samotná Defne však má za úlohu zviesť Ömera, čo sa postará o množstvo nepredvídateľných situácií.

Neriman İplikçi – Nergis Kumbasar

Ömerova teta.

Aby mohla ostať so svojím manželom Necmim bývať v honosnom sídle Ömerovho starého otca, musí splniť jeho podmienku – Ömera za každú cenu oženiť. Spriada množstvo plánov, aby sa z pohodlného sídla nemusela vysťahovať.

Yasemin Kayalar – Sinem Öztürk

Kreatívna riaditeľka v topánkovej firme.

Sinan bol do nej zamilovaný, no tá jeho city nikdy neopätovala. Jej cieľom je zviesť Ömera a nekonečne žiarli na Defne, keď sa stane jeho asistentkou. Úmysly Yasemin sú často nečisté, pričom firmu takmer privedie do krachu. Spriahne sa totiž s najväčšou konkurenciou Ömerovej a Sinanovej firmy, pre ktorú pracuje ako špiónka.

Dej seriálu V hre je láska

Ömer je známy a úspešný biznismen s topánkami z bohatej rodiny. Do svadby sa nehrnie. Ale jeho rodina to chce zmeniť: chamtivá teta Neriman dostane za úlohu od Ömerovho dedka Hulusiho úlohu – nájsť mu nevestu a ak sa jej to podarí, bude môcť zostať bývať aj so svojím manželom Necmim v ich honosnom sídle.

Nezaváha a rýchlo vymyslí plán, v centre ktorého bude čašníčka zo skromných pomerov Defne. Cieľom Defne bude vstúpiť do Ömerovho sveta, do šiestich mesiacov si získať jeho srdce, stať sa jeho ženou a následne ho opustiť.

Vyzerá to nádejne, stane sa jeho asistentkou, Ömer jej venuje pozornosť… No Defne viac priťahuje Ömerov šarmantný obchodný partner Sinan. Mladá žena sa ocitne rozpoltená medzi dvoma peknými mužmi… Navyše „plánu lásky“ hrozí odhalenie. Zvíťazia city alebo peniaze?

Zdroj: TV Doma

Čítať viac...
Nahor