Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Hlas s novinkou zo zahraničia – porotcovským dvojkreslom. Prvé reakcie sú zmiešané

Už prvé amatérske fotografie z natáčania Hlasu Česko Slovenska prezradili, že netradičný počet porotcov si vyžiadalo netradičné riešenie. Ženská časť poroty zasadla do spoločného dvojkresla a vytvorila jeden spoločný tím.

Napriek tomu, že sa len začalo s nakrúcaním Hlasu Česko Slovenska, už teraz sa Markíze s Novou podarilo vyvolať diskusiu. Tú spôsobilo porotcovské dvojkreslo, do ktorého zasadne Marta Jandová s Darou Rolins. „Dara Rolins a Marta Jandová vytvoria samostatný tím a zasadnú do špeciálneho dvojkresla, ktoré bude mať iba jedno tlačidlo. Prvok dvojkresla už poznajú aj diváci v Holandsku, Nemecku, ale aj iných krajinách,“ píše Markíza v oficiálnom vyjadrení. Počet tímov ostáva nezmenený.

Napriek tomu, že ide o zaužívaný model zo zahraničia, ktorý Markíza u nás predstavuje ako „veľkú tohtoročnú novinku“, v diskusiách zatiaľ prevládajú rozpačité reakcie. „Väčšiu hovadinu vymyslieť nemohli.“ „Vyzerá to strašne. Keby to dvojkreslo bolo aspoň uprostred.“ – píšu diskutujúci na sociálnych sieťach. Mnohí novinku obhajujú. „Podľa mňa je to dobrý krok, je to bežné v zahraničí.“ „Bol som na natáčaní a Marta s Darou boli výborné.“

Netradičnú novinku privítali aj samotné speváčky. „Nedá sa povedať, že by som mala nejaké veľké obavy. Myslím si, že máme podobný vkus. Ale, samozrejme, nie identický a preto očakávam, že k nejakému dohadovaniu sa priamo v kresle dôjde. Myslím si ale, že podobné situácie budú skôr spestrením než nejakou brzdou či problémom,“ povedala Dara Rolins„Myslím si, že niekedy to bude dobré i pre samotných súťažiacich. Keď sa koučovia doslova o niekoho hádajú, pre súťažiaceho to znamená, že o neho máme naozaj záujem,“ dodala Marta Jandová.

Úplne rovnaký model úspešne funguje aj v spomínaných krajinách ako Nemecko a Holandsko, kde sú prítomné taktiež 4 tímy, Markíza s Novou kopírujú aj umiestnenie kresla (porovnajte sami na fotkách). Zvyšné tri tímy budú tento rok v česko-slovenskej verzii viesť Michal David, Majk Spirit a Pepa Vojtek.

Holandská verzia 2012
voice holandsko 2012

Nemecká verzia 2013
voice nemecko 2013

Česko-slovenská verzia 2014
hlas cesko slovenska 2014

Čítať viac...
Nahor