Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hlas Česko Slovenska sa vracia do hry: Markíza po stopnutých plánoch môže dať novej sérii zelenú!

Televízia návrat šou zvažovala pre rok 2017, nakoniec sa rozhodla pre oživenie tanečnej šou Let´s Dance.

Hlas Česko Slovenska sa opäť hlási o slovo. Svetoznáma spevácka šou, ktorá sa na našom trhu dožila dosiaľ dvoch sérií, sa znovu vracia do hry a po štyroch rokoch od uplynutia druhej série sa môže dočkať príprav nového ročníka.

Markíza totižto v júni otvorila kasting na prihlasovanie do tretej série Hlasu Česko Slovenska. Urobila tak nateraz prakticky potichu prostredníctvom jej kastingových stránok. Prihlasovanie do programu otvorila televízia ešte v čase vysielania jej druhej speváckej šou Superstar.

Plány o tretej sérii Hlasu Česko Slovenska ožili naposledy v roku 2017. Markíza do klientskej brožúry pre tento rok zaradila aj uvedenie Hlasu, nakoniec ale od jeho realizácie upustila. Zaujímavosťou je, že Nova prípravu projektu neoznámila. Markíza miesto Hlasu siahla po silnejšej značke Let´s Dance, ktorú oživila po šiestich rokoch. Séria priamych prenosov jej ale nakoniec očakávané výsledky sledovanosti nepriniesla.

Aj tento faktor pritom môže zohrávať úlohu pri výbere ťažiskových šou pre budúci rok. Let´s Dance ako šou postavená na priamych prenosoch si vyžaduje výrazne vyššie finančné náklady ako projekt, ktorý je z veľkej časti predtáčaný. Hlas zas vykázal negatívny trend sledovanosti od uplynutia kastingov, keď vysoké nadpriemery dokázal v druhej sérii na jar 2014 generovať iba do necelej polovice šou. Následne sa jeho výkony zlomili a začali padať hlbšie pod 30 %, až sa usadili bližšie 20 %.

Čítať viac...
Nahor