Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hlas Česko Slovenska s prvou veľkou zmenou, Markíza a Nova menia názov speváckej šou!

Markíza aj Nova sa pripravujú na v poradí tretí ročník speváckej šou, môže prísť s prvou viditeľnou zmenou.

Už krátko po skončení tohtoročnej Superstar ohlásila Markíza prípravu nového ročníka jej ďalšej speváckej šou. V júni odštartovala prihlasovanie do v poradí tretej série šou Hlas Česko Slovenska, ktorú priniesla spoločne s Novou v rokoch 2012 a 2014. Televízia v júni najprv potichu otvorila kastingovú stránku, neskôr už pridala aj televízny spot, v ktorom vyzýva záujemcov na prihlásenie sa do súťaže.

V prípade nového ročníka Markíza aj s Novou hneď zaujali prvou zmenou, keď spevácku šou začali komunikovať pod novým názvom. Najprv tak urobili len na sociálnych sieťach, neskôr aj v spomínanom spote. Na kastingovej stránke, kde bola šou prítomná s pôvodným názvom aj logom Hlas Česko Slovenska, došlo k úprave až následne a tak sa aktuálna komunikácia názvu šou definitívne zjednotila.

Od nového tretieho ročníka budú televízie šou uvádzať pod originálnou značkou The Voice. V prvých dvoch sériách názov preložili do lokálnej verzie. Po novom tak bude aj u nás šou známa pod svetovým názvom v lokálnej úprave The Voice Česko Slovensko.

Televízie novému názvu prispôsobili aj charakteristickú zvučku, ktorá bola v prípade Hlasu Česko Slovenska preložená do nášho jazyka, aktuálne už televízie využívajú anglickú verziu.

Za úpravou názvu Hlasu Česko Slovenska môže stáť aj iniciatíva samotného licencora. Ten môže mať záujem na tom, aby bola značka The Voice rozpoznateľná po celom svete a tým sa tak hodnota formátu zvyšovala. Od toho závisí aj to, nakoľko bude formát atraktívny pre televízie aj v ďalších rokoch. Pod názvom The Voice uvádzajú šou televízie v mnohých ďalších krajinách. V niektorých prípadoch celý názov uvádzajú v angličtine, v iných zas originálny názov spájajú s lokálnym jazykom, podobne ako Markíza s Novou. Šou je pod názvom The Voice vysielaná okrem iného aj v Nemecku (The Voice of Germany), Belgicku (The Voice Belgique, The Voice van Vlaanderen – flámska verzia), Brazílii (The Voice Brasil) či dokonca aj Dánsku (Voice – Danmarks største stemme) alebo Taliansku (The Voice of Italy).

Plány o tretej sérii Hlasu Česko Slovenska, dnes už teda The Voice Česko Slovensko, ožili po tom, čo utíchli minulý rok. Šou Markíza zaradila do klientskej brožúry pre rok 2017, nakoniec ale od jeho realizácie upustila. Zaujímavosťou je, že Nova prípravu projektu ani neoznámila. Markíza miesto Hlasu siahla po silnejšej značke Let´s Dance, ktorú oživila po šiestich rokoch. Séria priamych prenosov jej ale nakoniec očakávané výsledky sledovanosti nepriniesla.

Čítať viac...
Nahor