Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Hlas Česko Slovenska pre tento rok istý nie je, táto šou ho môže nahradiť!

Markíza pre tento rok ohlásila tretiu sériu Hlasu Česko Slovenska, definitívne o jej realizácii ešte nerozhodla.

Televízie každoročne predstavujú svoje dlhodobejšie plány prostredníctvom brožúr pre klientov, kde potvrdzujú či odhaľujú pripravované projekty. Neraz však ide o predbežné zámery, ktoré sa v danom roku nemusia naplniť. Stalo sa tak už niekoľkokrát a takýto prípad môže nastať aj v prípade speváckej šou Hlas Česko Slovenska.

Prípravu jej tretej série ohlásila Markíza práve prostredníctvom klientskej brožúry. Či s ňou však tento rok skutočne vyrukuje na obrazovky, je otázne. Podľa našich informácií definitívne rozhodnutie zatiaľ nepadlo, pričom sa stále viac povráva o realizácii iného projektu. 

Markíza by miesto Hlasu Česko Slovenska mohla podľa zákulisných špekulácií oprášiť niekdajší hit. Po šiestich rokoch totiž totiž má uvažovať nad návratom tanečnej šou Let´s Dance, z ktorej doteraz ponúkla 5 sérií.

Let´s Dance v minulosti patrilo medzi klenoty Markízy a najsilnejšie produkty. Situácia sa zmenila až v poslednej sérii v roku 2011, kedy zo šou odišiel do konkurenčného Česko Slovensko má talent Martin Pyco Rausch. Projekt priniesol viacero experimentov ako homosexuálny tanečný pár, omladenie inak konzervatívneho formátu, nasadenie českého moderátora Libora Boučka či zmenu vysielacieho dňa. Neštandardný ročník priniesol sklamanie v rámci sledovanosti, keď sa miesto podielov nad 40 % šou blížila ku 30-tke.

Dnes však môže byť Let´s Dance pre Markízu veľkým ťahákom. Projekt po šesťročnej prestávke „zresetoval“ a nechal zabudnúť na nevydarenú sériu. Čo dokáže pauza, si vyskúšala Joj v prípade len ročného oddychu šou Česko Slovensko má talent, ktorá po najslabšej štvrtej sérii s piatym ročníkom v roku 2015 mimoriadne zabodovala.

Pozitívne vyhliadky pre Let´s Dance môže naznačovať aj stále veľká popularita StarDance na Českej televízii, ktorá odvysielala od roku 2006 už osem sérií. Rovnako ako Let´s Dance vychádza z britského formátu Strictly Come Dancing. O vlastnú tanečnú šou sa na jar 2015 pokúsila Joj, keď uviedla projekt bližší formátu Bailando. Tanec snov sa však vysoko nadpriemernej sledovanosti nedočkal.

Po akej šou Markíza na jeseň siahne, je v tejto chvíli otvorené. Od realizácie Hlasu Česko Slovenska ju môže odrádzať napríklad neistá sledovanosť, druhá séria dokázala na jar 2014 generovať vysoké nadpriemery iba do necelej polovice šou. Následne sa jej výkony zlomili a začali padať hlbšie pod 30 %, až sa usadili bližšie 20 %.

Druhou otázkou je spolupráca s Novou. Markíza doterajšie dve série zakaždým vyrábala s českou sestrou, v posledných sezónach však televízie začali vyrábať aj rovnaké programy osamote. Záujem o realizáciu speváckej šou tak nemusí byť u českej Novy, na ktorej vlažne fungovala už dosiaľ posledná federálna Superstar. Nova zároveň dodnes ani len neohlásila zámer realizovať tretiu sériu Hlasu. V prípade Let´s Dance má aktuálne Markíza výhodu, že môže zrealizovať sériu podobnú tým najúspešnejším. V súčasnosti sú na jej obrazovke obe hlavné tváre – Adela Banášová aj Pyco.

Čítať viac...
Nahor