Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: NASA/Bill Ingalls, úprava

Sledovanosť

Historický štart Falcon 9 spravil z Dvojky najsledovanejšiu televíziu! Opakovanie štartu jej pomohlo

Priamy prenos historického štartu prvého súkromného pilotovaného raketoplánu v histórii ľudstva sledovali státisíce Slovákov. Opakovaný pokus štartu vesmírnej lode Crew Dragon s nosnou raketou Falcon 9 spoločnosti SpaceX prenášala vo svojom vysielaní aj Dvojka, ktorej priniesol tento okamih postavenie najsilnejšej televízie na Slovensku.

V čase úspešného sobotňajšieho štartu raketoplánu sa Dvojka na krátku chvíľu dostala do čela sledovanosti, keď ju sledovalo celkovo vyše 300-tisíc divákov.

Dvojke rástla sledovanosť od 21. hodiny a kulminovala pred 21:30, keď bol štart raketoplánu naplánovaný na 21:22.

Do čela sa dostala Dvojka v momente, kedy Markíza aj Joj išli vo svojich filmoch do brejkov, pred 21:30. V rovnakom čase zároveň prebiehali aj najatraktívnejšie okamihy so štartom vesmírnej lode.  Diváci sa krátko na to vrátili ku filmom, no Dvojka napriek tomu držala najvyššie čísla ďalších 15 minút po štarte raketoplánu.

Priemerne si špeciálne vydanie relácie Experiment, ktoré bolo venované práve historickému štartu komerčnej lode, pozrelo celkovo okolo 200-tisíc divákov. Relácii pritom výrazne pomohlo opakovanie štartu raketoplánu a zvýšenie mediálnej pozornosti ako k samotnej udalosti na Slovensku, tak voči prenosu na Dvojke. Stredajší špeciálny Experiment, kedy sa uskutočnil prvý pokus letu rakety do vesmíru, dosiahol polovičnú sledovanosť.

Čítať viac...
Nahor