Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Historické víťazstvo Slovákov na Eure pokorilo hranicu 50 %! Počet divákov sa blížil k 800-tisíc

Veľký úspech slovenskej futbalovej reprezentácie odmenili diváci veľkou pozornosťou.

Slovenský futbal má za sebou historické prvé víťazstvo na európskom šampionáte v ére samostatnosti. Zápas proti Rusom vysielaný od 15-tej pritiahol masy divákov a vďaka optimistickému stavu po prvom polčase výrazne rástol. Prvú polovicu duelu podľa našich informácií sledovalo okolo 490-tisíc divákom, kým druhý polčas vyskočil už nad 770-tisíc. Podielovo sa v 12+ aj 12 – 54 dostal prvý polčas na hranicu 50 % a druhý prekročil až 57 %.

Večer mohli byť taktiež pri chuti futbaloví priaznivci pri dramatickom dueli domáceho Francúzska s Albánskom. Zápas dosiahol podiely 16,5 a pod 25 %. Proti prvému polčasu bola ešte lídrom Markíza, ktorej bez konkurencie Siedmeho neba stúpla novinka Šťastný domov s podielom takmer 23 %. Vtedy na západe si prenieslo podpriemerné výkony spred pauzy, kedy sa vysielalo v soboty, neuspelo s podielom nad 13 %.

Na menších Hoď svišťom šiel nad 5 %, Superpolicajt na Plus dosiahol rovnú päťku. Monk sa dostal pod štvorku, Dr. House zas pod 5 %, prvý diel Kúsok zo mňa stúpol na 6,5 %. Divoká rieka na Dajto prekročila len 3 %. Kriminálky CSI na Wau šli pod 3 %, druhá Las Vegas opäť vyskočila s podielom pod 5 %.

Podvečer Susedské prípady dosiahli share pod 19 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala na 17,5 %. Televízne noviny uhrali podiel pod 28 %, Noviny len nad 20 %. Najsledovanejším programom dňa sa stal druhý polčas zápasu Slovenska s Ruskom s ratingom až 12,5 % v 12 – 54.

Foto: SFZ

Čítať viac...
Nahor