Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Historická zmena pravidiel Farmy: Súťažiaci viac výhru nemajú istú! Toto ich v 15. sérii čaká

Markíza v jubilejnej pätnástej Farme zareagovala na dlhodobú divácku kritiku. Súťažiaci si už výhru budú musieť skutočne odpracovať.

Farma odhalila najzásadnejšiu zmenu pravidiel tohto ročníka.

Týka sa odmeňovania farmárov a samotnej výhry, ktorá už od tohto roku nebude pre súťažiacich automatická.

V minulých sériách museli farmári plniť úlohy, za ktoré dostávali od hospodára Martina Bagára zlaté mince. Každý týždeň ich mohli dostať maximálne päťdesiat. Súťažiaci tak síce bojovali o výhru 75 tisíc eur, o finálnej výške mal na konci súťaže rozhodnúť celkový počet získaných mincí, a teda to, ako skutočne farmári na statku pracovali.

Aj keď ešte nikdy hráči nenazbierali v celej šou kompletný počet, Markíza nikdy výšku finančnej výhry neškrtala.

Chýbajúce mince boli na konci každého ročníka hospodárom vždy dorovnané a bojovalo sa o najvyššiu možnú finančnú výhru. Viacerí diváci tento koncept kritizovali, keď sa navyše k vysokej odmene mohli dostať aj hráči, ktorí nikdy poriadne nepracovali.

Mince tak reálne mali význam skôr v každodennom živote farmárov.

Ak sa im ich podarilo v uplynulej sérii dosiahnuť aspoň štyridsať, získavali ako bonus odmenu, ktorá bola motiváciou na čo najlepšie plnenie úloh. Naopak, ak súťažiaci zlyhali, boli obmedzení na jedle či iných vymoženostiach.

Zásadná novinka

Pre 15. sériu Markíza oznámila veľké zmeny v pravidlách, pričom jedna z najzásadnejších prichádza práve v tom, ako sa súťažiaci dopracujú k finančnej výhre.

Po novom už kľúčové nebude získavanie zlatých mincí.

Tvorcovia tento rok stanovili najvyššiu možnú finančnú výhru – tou bude 100 000 eur. Súťažiaci sa k nej však budú musieť dopracovať svojou prácou a strategickými rozhodnutiami.

„Bude oveľa komplikovanejšie, ako sa budú dať robiť stratégie. Myslíme si, že hráči budú musieť oveľa viac súťažiť a menej intrigovať,“ povedal showrunner Farmy Lukáš Kodoň.

Na začiatku súťaže tak hráči nemajú istú žiadnu peňažnú odmenu.

Umelá inteligencia Alica, prípadne hospodár Martin Bagár či moderátor Marek Fašiang, budú v priebehu súťaže prichádzať medzi farmárov s rôznymi výzvami, úlohami či návrhmi, za ktorých akceptovanie či splnenie si budú môcť na spoločné konto pripísať určitú finančnú odmenu.

Priebežný stav budú môcť súťažiaci sledovať na novo inštalovanom elektrickom paneli v kuchyni.

„Finančná výhra, o ktorú súťažiaci hrajú, sa môže dosť výrazne zvýšiť, ale aj znížiť. Ak nebudú pracovať, nebudú mať žiadnu finančnú výhru. Niečo, čo aj divák pozná z bežného života – bez práce nie sú koláče,“ pokračuje Kodoň.

Kým za plnenie úloh či výziev bude konto farmárov narastať, porušovanie pravidiel ich tak o nazbierané peniaze pripraví.

„Alica bude tento rok veľmi prísny sprievodca pravidlami. Bude veľmi prísna na to, či sa dodržujú a bude kontrolovať finančnú výhru. Bude tak počítať získané peniaze, ale bude súťažiacich aj pokúšať, aby sa mohla aj znižovať.“

Kým celková finančná výhra 100 000 eur je tak na Farme dosiaľ historicky najvyššia, môže sa stať aj to, že súťažiaci do finále prídu s nižšou sumou, než tomu bolo v uplynulých ročníkoch.

Zmena voľby sluhov

Televízia tiež zásadnejšie mení pravidlá voľby sluhov.

Vychádzať bude už zo samotného nového rozdelenia súťažiacich, ktorí sú po prvýkrát delení do troch skupín.

Aj v tohtoročnej Farme bude sluhov určovať farmár týždňa, no nebude už limitovaný výberom jedného muža a jednej ženy. 

„Novinkou v tejto sérii bude voľba sluhov. Farmár týždňa si môže vybrať aj dvoch mužov alebo dve ženy, ale musia byť z inej generácie, než do ktorej patrí on,“ uviedla televízia.

Tá sľubuje, že sa zmeny prejavia aj v samotnom vyraďovacom dueli.

 

Čítať viac...
Nahor