Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Herecký návrat roka: Markíza po piatich rokoch prichádza o Bártu, vráti sa už do tejto série Paneláku!

Joj sa nakoniec podarilo to, o čo sa snažila niekoľko rokov. 

Alexander Bárta sa po piatich rokoch vracia do Paneláku. Predstaviteľ jednej z najvýraznejších postáv seriálu, Milana Kordiaka, odišiel do konkurenčnej Markízy na jar 2012, kde si ho televízia poistila exkluzívnou zmluvou. Vďaka nej sa napriek veľkým snahám tvorcov Paneláku nepodarilo zrealizovať jeho návrat, ktorého sa však nakoniec diváci seriálu dočkajú.

Bárta podľa všetkého nepredĺžil s Markízou zmluvu a rozhodol sa pre návrat k jeho najvýraznejšej televíznej postave. Obnovenie spolupráce s hercom oznámil priamo riaditeľ Joj, Marcel Grega. „Fanúšikovia Paneláka patria k najvernejším televíznym divákom a sme šťastní, že môžeme splniť ich najväčšie prianie. Teším sa, že vám oficiálne môžem potvrdiť obnovenú spoluprácu s Alexandrom Bártom, ktorý sa do televízie Joj vracia po piatich rokoch. Verím, že návrat postavy Milana Kordiaka do deja Paneláka bude pre divákov ďalším veľkým darčekom spojeným s týmto seriálovým fenoménom,“ napísal na sociálnej sieti.

Bárta by sa podľa vyjadrení televízie mal objaviť ešte na konci aktuálnej série Paneláku. Podľa všetkého sa zatiaľ na nakrúcaní nových častí neobjavil. Ide pritom už o druhú z pôvodných postáv, ktoré Joj vracia do deja v rámci vzkriesenia Paneláku. Hneď od úvodu sa v seriáli opäť objavuje Hana Gregorová, ktorej postava sa zo seriálu vytratila v roku 2010.

„Milan Kordiak je postava, okolo ktorej sa vždy točili hlavné dejové línie v Paneláku. Po jeho odchode zo seriálu chýbal nielen nám ako tvorcom, ale hlavne divákom. Jedna z najčastejších otázok, ktoré som od našich fanúšikov za posledné roky dostával, bola: Vráti sa ešte Kordiak? Snaha vrátiť Kordiaka do seriálu bola brzdená zmluvnými záväzkami Ňusiho Bártu. Tie však pominuli, takže nám už nič nebráni, aby sme potešili našich fanúšikov jeho návratom. Pre mňa je v tom aj trochu symboliky, že postava, ktorá seriál rozbiehala, sa na jeho záver vráti,“ povedal scenárista a režisér nových častí seriálu, Andy Kraus.

Odchod Bártu z Paneláku bol jedným z najvýraznejších momentov denného seriálu, postava Milana Kordiaka patrila k pilierom úspechu denného seriálu. Markíza vedomá si dôležitosti tejto postavy lákala herca do svojich projektov, na jar 2012 sa jej ho získať aj podarilo. Kým pôvodne odchod Bártovej postavy tvorcovia dramaticky neprežívali, diváci to videli inak. Vytrvalo aj po rokoch ho žiadali do seriálu späť, pričom s upadajúcou sledovanosťou Paneláku sa táto potreba zvyšovala aj u tvorcov.

Kordiak sa nakoniec párkrát v seriáli objavil, no nikdy nie plnohodnotne. Už po necelom roku po odchode zo seriálu tvorcovia oznámili jeho návrat, no pre jeho postavu najali dvojníka. Nezaobišlo sa to bez veľkej kritiky. Kordiak s novou tvárou si ponechal len svoj hlas, Bártova exkluzivita sa nevzťahovala na dabing. Autori seriálu navnadili divákov na Kordiaka aj začiatkom roka 2015, kedy nasadili Bártu do kampane. Využili však promo zábery z prvých sérií, ktoré do upútavky nakľučovali.

Bárta v priebehu trvania exkluzívnej zmluvy v Markíze mal na projekty skôr smolu. Prvým bol večerný seriál Horúca krv, ktorý výraznejšie nezaujal, divácky zabodoval až denný seriál Chlapi neplačú, ktorý sa dočkal štyroch sérií. Na jeho úspech nedokázala nadviazať denná novinka Kukučka, ktorá dopadla prepadákom, rovnako neslávne dopadol aj ďalší Bártov projekt, veľký večerný seriál Doktori. Herec stihol počas trvania zmluvy roztočiť aj piaty seriál, tentoraz kriminálku Detektív Dušo. Na svoje nasadenie čaká.

Čítať viac...
Nahor