Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: TV Markíza

Televízia

Herecká tvár Zrady v novom dramatickom seriáli! Odhalí trojnásobnú neveru, odštartuje tento rok

Séria krátkych dramatických projektov pokračuje, po Markíze potvrdzuje vlastný Joj.

Dramatický až psychologický seriálový žáner je aktuálne v kurze.

Tento týždeň ukončená 10-dielna séria Zrada potvrdila divácky úspech prevzatých dramatických seriálov zo zahraničia, ktoré odkrývajú tajomstvá na pohľad dokonalých partnerských a rodinných vzťahov.

Markíza sa s podobným typom seriálu pokúšala preraziť ešte v roku 2018, kedy taktiež v jarnej sezóne uviedla nákladnú modernú dramatickú sériu Milenky. Priniesla hviezdne obsadenie aj kvalitné spracovanie pôvodne britského originálu Mistresses, dosahovala však len priemerné výkony sledovanosti s podielmi na trhu okolo 22 % v pôvodnej obchodnej cieľovke a neraz celkovo 300-tisíc divákmi v univerzálnej skupine.

O päť rokov neskôr už televízii výraznejšie zabrala ďalšia adaptácia britskej série Liar, ktorú uviedla pod názvom Klamstvo. Pohybovala sa na priemerných podieloch okolo 25 % v pôvodnej obchodnej skupine, celkovo si už nachádzala najčastejšie okolo 400 až 450-tisíc divákov v univerzálnej skupine.

Markíza tak neváhala a pustila sa do spracovania ďalšej britskej minisérie Doctor Foster. Na svojej obrazovke prispôsobila názov, aby divákom pripomínal úspešné Klamstvo a pomenovala ho Zrada. Priemerný podiel na trhu už dosiahol najčastejšie úroveň okolo 27 – 29 % vo vynovenej obchodnej skupine a priemerná sledovanosť seriálu dosiahla hranicu 500-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke.

Najbližšia novinka

Diváci už teraz môžu očakávať, že sa na Slovensko v najbližších sezónach dostanú aj ďalšie obdobné adaptácie zo zahraničia.

S vlastnou na obrazovky príde aj Joj, ktorá vlani nakrútila slovenskú verziu kanadského seriálu Too Much Love, resp. L’homme qui aimait trop. Predstavila ju pod názvom Priveľa lásky.

Aj teraz bude v centre diania na pohľad dokonalý vzťah, a to nielen jeden. Hlavný hrdina Marek totižto rozohrá nebezpečný milostný štvoruholník, v ktorom žije separátny život s dvomi rodinami a dvere pootvorí ešte aj milenke.

„Marek, 50-ročný úspešný obchodník, delí svoj život medzi Bratislavu a Brno, vraj kvôli pracovným povinnostiam. V skutočnosti svoje dni trávi udržiavaním troch rôznych životov, ktoré bežia paralelne: milujúceho a oddaného manžela a otca dvoch rôznych rodín a zároveň milenca tretej ženy, ktorá nedávno vstúpila do jeho tajného kruhu lásky. Navzájom o sebe netušia, až do jedného osudného dňa, kedy sa všetky tri jeho starostlivo choreografované vzťahy chaoticky pretnú – a jeho vlastný život zostane visieť na vlásku…,“ znie seriálový dej.

Herecká tvár Zrady

Diváci sa môžu tešiť na herecké prepojenie pripravenej novinky s ukončenou Zradou, keď ústredného hrdinu Mareka stvárni Milo Kráľ. V Zrade mu patrila jedna z najvýraznejších vedľajších postáv.

Tri ženy v jeho živote hrajú Soňa Norisová, Jitka Schneiderová a Denisa Nesvačilová.

V ďalšom dramatickom seriáli tak dostanú medzi hlavnými hrdinkami priestor české herečky. Aj v tomto prípade by ich výber mal vychádzať zo samotného deja, keďže jednu rodinu má postava Mareka v Bratislave a druhú v Brne.

V Zrade hlavnú rolu stvárnila Klára Issová, ktorá však v seriáli hovorila po slovensky. Aj keď si časť divákov na jej prízvuk sťažovala, jej postava Evy bola práve na tomto koncepte postavená. Išlo o rodenú Češku, ktorá žije dlhodobo na Slovensku.

Kedy odštartuje

Na ďalšiu dramatickú novinku nebudú musieť diváci tentokrát čakať jeden rok.

Psychologickú drámu Priveľa lásky už Joj potvrdila vo vysielaní pre rok 2024, na obrazovky by ju mala uviesť v jesennej televíznej sezóne.

Seriál dostal celkovo 8 častí a bude tak z doterajších uzavretých seriálových drám najkratší. Klamstvo malo 12 epizód, Zrada celkovo 10.

Novinku nakrútila produkčná spoločnosť Piknik Pictures, ktorá stála aj za dobovou detektívkou 1890, rodinným seriálom Naši alebo dramatickou sériou Jenny.

„Originalita námetu tejto licencovanej série vrhá svetlo na dve moderné spoločenské tabu: manželskú neveru a polyamóriu. Ide o vzrušujúcu dramatizáciu toho, kam až človek zájde, aby si udržal život založený na ilúzii, klamstvách a podvodoch. Príbeh nekonečných zvratov konfrontuje divákov s antihrdinom, ktorý ich šokuje, uchvacuje a zároveň núti spochybňovať svoje vlastné presvedčenia a hodnoty,“ uviedla Joj.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor