Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Hercule Poirot s poslednou sériou je na českej Dvojke hitom! Zdolal Primu, trápi Novu

Česká televízia nasadila Poirota a jeho poslednú 13. sériu do náročného sobotného času o ôsmej večer, svojich divákov si dokonale našiel.

Päťdielna záverečná séria britského kriminálneho seriálu s originálnym názvom Agatha Christie’s Poirot je na Dvojke ČT hitom. Televízia 13. sériu nasadila od 24. mája 2014 do sobotného okna o 20:00, kde si našiel stabilných divákov, ktorých je pravidelne viac ako 400-tisíc. Dvojka odvysielala doteraz dve epizódy z celkovo piatich, pričom v oboch prípadoch dokázala poraziť Primu a s prvou časťou zdolala aj finále Ligy majstrov na ČT sport.

Prvý diel záverečnej série Hercula Poirota si na ČT 2 pozrelo 416-tis. divákov, čo predstavovalo podiel 12 %. Belgický detektív pritiahol priemerne o 50-tis. divákov viac ako finále Ligy majstrov a o 100-tis. divákov prekonal reprízový diel Máme rádi Česko na Prime. Ostatnú sobotu sa rozdiel medzi ČT 2 a Primou ešte prehĺbil, keď Poirota sledovalo 436-tis. divákov s podielom 14 % a primácka šou zaostala o približne 130-tis. divákov. Nechýbalo veľa a Poirot mohol predčiť aj televízneho lídra v Česku, Novu, ktorej komédiu Fotři jsou lotři sledovalo o 60-tis. divákov viac ako britskú kriminálku.

Séria Agatha Christie’s Poirot vysiela britská ITV od roku 1989. Poslednú časť s názvom „Posledný Poirotov prípad“ odvysielala stanica 13. novembra v rámci „veľkej štvorky“ záverečných Poirotových prípadov (október – november 2013, prvú časť 13. série odvysielala ITV v júni 2013). Päticu dielov 13. série Hercula Poirota spoločnosti ITV má zakúpenú aj RTVS.

Vo všetkých 13. sériách stvárnil legendárneho detektíva herec David Suchet, ktorý je dnes najznámejším zosobnením fiktívneho belgického vyšetrovateľa. Suchet stvárnil postavu Poirota veľmi osobite, svojimi predchodcami sa nechal inšpirovať čiastočne alebo vôbec. Detektíva by ste pravdepodobne nespoznali v podobe Petra Ustinova, ktorý Poirota zosobnil v šiestich filmoch, naopak legendárnym hercom v roli slávneho Belgičana je Albert Finney, ktorý si zahral v najznámejšom prípade Vražda v Orient Expresse.

Trailer na záverečnú štvoricu prípadov Hercula Poirota na ITV

Trailer k filmu Vražda v Orient Expresse

Zdroj dáta: Mediaguru.cz

Čítať viac...
Nahor