Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Tlačová správa

HBO vo februári: Rocketman, Avenue 5 i McMilióny

Rocketman (nedeľa 9.2.20 o 20:00 na HBO) – Epický muzikál zachytáva zlomové okamihy v živote Eltona Johna a úžasnú cestu spevákovej premeny z nesmelého začínajúceho klaviristu Reginalda Dwighta v extravagantnú svetovú superstar. Inšpiratívny filmový portrét, ktorý sa odohráva sa na pozadí Eltonových najväčších hitov v hviezdnom podaní Tarona Egertona, rozpráva univerzálny príbeh o tom, ako sa z obézneho chlapca z malého mesta stala osobnosť popkultúry. Jamie Bell je v úlohe Eltonovho dlhoročného textára a skladateľského partnera Bernieho Taupina, Richard Madden ako Eltonov prvý manažér John Reid a Bryce Dallas Howard ako Eltonova matka… Kritici vyzdvihli, že na rozdiel od Singerovej vypulírovanej Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym a Queen sa Eltonov životopis nebál kontroverzií.

Stockholm (nedeľa 16.2.20 o 20:00 na HBO) – Táto krimi kanadského producenta a režiséra opisuje skutočné udalosti roku 1973, kedy bola za absurdných okolností prepadnutá Centrálna banka v Štokholme. Lars Nyström chce za prepustenie zajatcov vymeniť svojho parťáka Gunnara, ktorý je vo väzení. Medzi rukojemníkmi je aj vydatá úradníčka a matka dvoch detí Bianca. Rokovania s políciou a dokonca aj so samotným premiérom však ostanú na mŕtvom bode a hodiny čakania sa preťahujú na dni. Lars sa rukojemníkom striedavo vyhráža a dbá o ich blaho a bezpečie. Tak medzi nimi, obzvlášť medzi Larsom a Biancou, vznikne zvláštny vzťah, ktorý neskôr vojde do všeobecného povedomia ako psychologický fenomén (zvaný štokholmský syndróm).

The Best Of Enemies (nedeľa 9.2.2020 o 20:00 na HBO i HBO GO) – Za spoločenskú zmenu treba vytrvalo bojovať! Snímka inšpirovaná skutočným príbehom pojednáva o nesúrodom vzťahu medzi bojovníčkou za občianske práva Ann Atwater (Taraji P. Henson) a miestnym vodcom Kukluxklan C. P. Ellisom (Sam Rockwell). Tí dvaja chtiac nechtiac spolupredsedali summitu o desegregácii škôl v Durhame počas leta roku 1971, ktoré sa nieslo v znamení rasových nepokojov. Neuveriteľné udalosti, ktoré nasledovali, zmenili Durham a životy černošskej aktivistky Atwater a hrdého rasistu Ellisa raz a navždy.

Avenue 5 (od 3.2.2020 vždy v pondelok nová časť na HBO, prvá časť už teraz dostupná na HBO GO) – Vesmírna komédia scenáristu a výkonného producenta Armanda Iannucciho (Viceprezidentka) sa zaoberá vesmírnou turistikou a je zasadená do štyridsať rokov vzdialenej budúcnosti, kedy slnečná sústava leží každému pri nohách. Kapitán vesmírnej výletnej lodi Avenue 5 – Ryan Clark (Hugh Laurie, najznámejší ako Dr. House) je zdvorilý, navonok sebaistý, vyrovnaný a sympatický, v každej kríze sa na neho môžete spoľahnúť. Ďalej sa stretnete s Hermanom Juddom (hrá ho Josh Gad), miliardárom stojacim za Avenue 5 aj za celým impériom Judd zahŕňajúcim hotely, fitness kluby a vesmírny turizmus. Zach Woods sa predstavuje v úlohe šéfa oddelenia vzťahov so zákazníkmi Matta Spencera, Nikki Amuka-Bird je Rav Mulcair, vedúcou Juddovho strediska vesmírnych letov na Zemi.

McMilióny (od 6.2.2020 vždy vo štvrtok nová časť na HBO GO a HBO) – Šesťdielny americký dokumentárny seriál zachytáva neuveriteľný príbeh bývalého policajta, ktorý zmanipuloval hru Monopoly v spoločnosti McDonald’s. Počas desiatich rokov namiesto stráženia bezpečnosti, čo mal v popise práce, ukradol milióny dolárov a vybudoval obrovskú sieť komplicov naprieč Spojenými štátmi. Dokument čerpá z exkluzívnych bezprostredných svedectiev a archívnych záberov, na ktorých vypovedajú agenti FBI, ktorí rozsiahly podvod odhalili, podvedení vrcholní manažéri McDonald’s, právnici zaoberajúci sa prípadom a páchatelia aj výhercovia, ktorí sa na tejto zložitej machinácii obohatili.

Čítať viac...
Nahor