Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

HBO uvedie minisériu podľa knihy J.K. Rowling Prázdne miesto. Vo videotéke bude o dva mesiace skôr

HBO GO uvedie kompletnú minisériu Casual Vacancy (Prázdne miesto), ktorá vznikla na motívy bestselleru J. K. Rowlingovej. Odštartuje 9. marca. Všetky tri diely bude možné vidieť s takmer dvojmesačným predstihom oproti televíznej premiére na HBO (v SR/ČR i USA). Prvý diel bude zároveň k dispozícii pre všetkých návštevníkov zadarmo (bez registrácie).

Televízna premiéra bude 29. apríla o 20:00 na HBO (prvý a druhý diel). Tretí diel bude odvysielaný 30. apríla o 20:00.

Miniséria Prázdne miest je o zdanlivo idylickom mestečku Pagford. To sa pýši vydláždeným námestím a starobylým opátstvom. Za touto fasádou sa ale skrýva mesto vo vojne. Bohatí sú proti chudobným, mladí proti starým, manželky proti manželom, učitelia proti žiakom… Uvoľnenie miesta v mestskom zastupiteľstve, ktoré nastane po úmrtí jedného z jej členov, sa stáva katalyzátorom všetkých vášní.

Medzi členmi početného hereckého obsadenia sú: Rory Kinnear (Penny Dreadful) v úlohe Barryho, obľúbeného člena mestského zastupiteľstva, ktorého smrť vyvolá veľa zmien; na Emmy nominovaný Michael Gambon v úlohe vzdorovitého predsedu zastupiteľstva – Howarda; Julia McKenzieová (Zápisky o škandále) v úlohe Howardovej manželky a intrigánky Shirley; Monica Dolanová v úlohe Barryho empatickej kamarátky Tess; Simon McBurney v úlohe manžela Tess –  Colina, ktorého prehovoria na kandidatúru vo voľbách; Rufus Jones (Hunderby) v úlohe ďalšieho z kandidátov Milesa; Keeley Hawesová (Line of Duty) v úlohe Milesovej koketnej manželky Samanthy a neposlednom rade aj nové tváre –  Joe Hurst a Abigail Lawrieová v úlohe puberťákov Andrewa a Krystal, ktorých hlboko zasiahla Barryho smrť.

Románu Prázdne miesto sa celosvetovo predalo od jeho vydania (2012) viac než 6 miliónov výtlačkov. J. K. Rowlingová sa v ňom prvýkrát zamerala na dospelého čitateľa.

Seriál Prázdne miesto vznikol v koprodukcii so spoločnosťou BBC. Producentom je nezávislá spoločnosť Bronte Film and Television, ktorú riadi Rowlingová, a to spolu so svojim dlhoročným literárnym agentom (Neil Blair). Obaja sa na seriáli podieľali spolu s Paulom Trijbitsom (Zachránte pána Banksa) a Rickom Senatom. Autorkou scenára je Sarah Phelpsová (The Crimson Field), režisérom je Jonny Campbell (In the Flesh) a producentkou Ruth Kenley-Lettsová (The Hour).

Čítať viac...
Nahor