Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

HBO pridáva slovenskú lokalizáciu! V slovenčine aj fenomén Chernobyl či Eufória

Na slovenský trh sa postupne chystá zaútočiť ďalší veľký hráč.

Stále zväčšujúca sa konkurencia na poli streamingových služieb sa nevyhýba ani Slovensku, na ktoré sa zameriava stále viac hráčov.

Už tento rok pribudne k Netflixu, Disney+ alebo k Prime Video od Amazonu či Apple+ nová služba HBO Max, ktorá nahradí doterajšiu internetovú platformu HBO Go. Okrem väčšieho množstva titulov, kvalitnejšieho rozlíšenia aj väčšej podpory a dostupnosti sa HBO pri svojej novej platforme ešte viac sústreďuje na lokalizáciu pripravovanej služby na jednotlivé trhy, pričom svoje zámery na Slovensku naznačuje už teraz.

HBO totiž v priebehu tohto víkendu po prvýkrát pridal do svojej služby HBO Go slovenskú lokalizáciu.

V slovenčine tak diváci nájdu prvé tituly ako fenomén Černobyl alebo seriály Eufória či Temné hmoty. Za tip ďakujeme čitateľovi. Slovenský dabing tiež pribudol k filmom Ľadové kráľovstvo alebo k filmovej sérii Harry Potter, informovalo Živé.sk.

Prvé tituly v slovenčine na HBO Go by mali byť predvojom k pripravovanej veľkej službe HBO Max, ktorou chce už na jeseň spoločnosť HBO naplno vyraziť do boja a posilniť svoje postavenie medzi streamingovými službami. Očakáva sa, že môže výrazne zaútočiť najmä skupinu predplatiteľov Netflixu, ktorému ako lídrovi na trhu v najbližšom období mimoriadne posilní konkurencia.

Logo pripravovanej služby HBO Max

Čítať viac...
Nahor