Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

HBO GO ponúkne uvedenie nového seriálu Mladý pápež od Paola Sorrentina

HBO GO ponúkne exkluzívne uvedenie nového seriálu Mladý pápež od Paola Sorrentina
Na jeseň bude na HBO GO uvedený očakávaný seriál oskarového režiséra Paola Sorrentina Mladý pápež, ktorý mal cez víkend premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach. V hlavnej úlohe sa predstaví Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli a James Cromwell.
Mladý pápež je príbeh Lennyho Belarda, alebo Piusa XIII – historicky prvého amerického pápeža. Voľba mladého a okúzľujúceho muža do čela cirkvi sa javí ako strategický ťah zo strany vatikánskeho konzília. Zdanie ale klame. Pius XVIII sa ukáže byť tým najzáhadnejším, najkomplikovanejším pápežom vôbec. Vychytralý a zároveň naivný, ironický i pedantský, rešpektujúci históriu, ale zároveň odvážny, pochybujúci i rozhodný, melancholický i bezcitný. Pius XVIII sa snaží prekonať nekonečnosť ľudskej samoty a nájsť Boha, ktorého ľudstvo i on sám tak potrebuje. Navzdory Vatikánu, navzdory všetkým predstaviteľom cirkvi, ktorí si vybrali Boha ako kompas svojho bytia. 
Seriál vznikol v koprodukcii Sky, HBO a Canal +. Presný dátum uvedenia na HBO a HBO GO bude zverejnený čoskoro.
“Jasné znamenia existencie Boha. Jasné znamenia neprítomnosti Boha. Hľadanie i strata viery. Sviatosť tak obrovská, že až je neúnosná v boji s pokušením, ktorému nie je možné inak než podľahnúť. Vnútorný boj obrovskej zodpovednosti, ktorá ide ruku v ruke s poslaním byť hlavou katolíckej cirkvi, a zároveň trápenie obyčajného človeka, ktorého si osud (či Duch svätý), vybral, aby sa stal pápežom. A na záver, že ako zaobchádzať a manipulovať s mocou v štáte, ktorého dogma a morálny imperatív, je odovzdať sa a rozdávať nezištnú lásku blížnemu. O tom všetkom pojednáva Mladý pápež,” dodáva režisér Paolo Sorrentino.
TS HBO
Čítať viac...
Nahor