Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hanzelová sa pustila do vedenia: V RTVS nastala tvrdá normalizácia! Mladí redaktori dnes dostali výpovede

V RTVS sa dnes malo začať s prepúšťaním časti externých redaktorov, podľa Hanzelovej končia zo dňa na deň.

Napätie v RTVS sa nezmierňuje. Iba pár dní po tom, čo generálny riaditeľ telerozhlasu Jaroslav Rezník vysvetľoval viaceré medializované udalosti posledných týždňov a tvrdil, že RTVS až na niektoré prevádzkové problémy funguje štandardne, pričom nie je potrebné zakopávať žiadnu vojnovú sekeru, sa do manažmentu opäť ostro obula jedna z hlavných iniciátoriek odporu voči vedeniu, redaktorka Zuzana Kovačič-Hanzelová.

Dnes na obed uverejnila ostrý status, v ktorom sa rozpísala o výpovediach, ktoré mali začať dostávať externí redaktori. „Kladiem si otázku, či je náhoda, že v redakcii máme 10 externistov, a všetci podpísali náš otvorený list. Výpoveď zatiaľ stihla dostať Janka Masárová, ktorá už v pondelok nemusí prísť do práce. Dôvody jej vraj vedenie nemusí hovoriť. Pretože je externistka. Ostatní kolegovia idú hore v priebehu dnešného dňa. Očakávame, že ďalší traja štyria dostanú tiež rovnakú okamžitú výpoveď. Výpoveď už má aj Matúš Dávid, mimoriadne šikovný zahraničiar. Vrátil za zhora aj Matúš Baňovič. Konkrétne výhrady nedostal, vraj ich majú editori. Má si zbaliť veci, dnes je tu posledný deň. Po troch rokoch. Len tak,“ písala priebežne Hanzelová.

Tá sa aj po týchto udalostiach tvrdo obula do vedenia a označila jeho konanie za tvrdú normalizáciu. Zároveň nadriadených obvinila, že sa do vysielania snažia pretláčať „hlúposti“. „Už týždne sa nám naše vedenie snaží pretláčať hlúposti do vysielania. Naposledy dnes ráno, keď náš šéfredaktor navrhoval, aby sme vysielali nezmyselné neoverené konšpirácie. Presadzoval do vysielania, že sýrskym deťom mali dávať šumivé tablety, aby nafingovali na záberoch penu z úst a vyzeralo to ako chemický útok,“ napísala.

Hanzelová zároveň uviedla, že sa včera, vo štvrtok, mala skupina nespokojných spravodajcov stretnúť s riaditeľom Jaroslavom Rezníkom. Ten na plánované stretnutie vraj nakoniec nedorazil: „Aj s Jaroslavom Rezníkom sme chceli uzatvoriť kompromis a nejakým spôsobom sa konštruktívne dohodnúť na spolupráci. Mali sme sa preto včera večer stretnúť v užšom kruhu. Jaroslav Rezník nás tam nechal pol hodinu sedieť, aby nám potom napísal, že nepríde. Takto vyzerá ten dialóg, o ktorom hovoril aj včera na Rade RTVS. Riaditeľ už ale zrejme včera vedel, že čo dnes v spravodajstve nastane.“

Redaktorka uzavrela svoj status slovami: „Prišli, a idú to tu komplet celé rozbiť.“ O reakciu sme RTVS požiadali, nájdete ju v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor