Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hanba pred miliónom divákov: Markíza chcela naplniť námestie, neprišiel skoro nik

Fanúšikovia si však počas živých vstupov z prázdneho námestia mali iba odbehnúť „na čajík“.

Toto Markíze nevyšlo. Televízia sa rozhodla svoje hokejové prenosy zo ZOH podporiť premietaním lukratívneho zápasu Slovensko – Rusko na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave s nádejou, že ho zaplní davom fanúšikov. Tí sa však pravdepodobne po dvoch zahanbujúcich prehrách Slovákov na turnaji v Soči obávali o kvalitu zápasu a tak na hromadné povzbudzovanie našich chuť nedostali.

Markíza však napriek tomu vytrvalo nestrácala nádej a snažila sa na námestie prilákať svojich divákov. S náborom začala na svojom oficiálnom facebookovom profile, kde trištvrte hodinu pred zápasom zdieľala status: Hviezdoslavovo námestie v Bratislave sa pomaly zapĺňa. Do začiatku prenosu zápasu Slovensko – Rusko ostáva niekoľko minút. Ak môžete, pridajte sa k nám a zažite skvelú fanúšikovskú atmosféru.“ Počas prvého živého vstupu z námestia to však na jeho zapĺňanie nevyzeralo (foto nižšie). Nachádzame sa na Hviezdoslavovom námestí a čakáme na fanúšikov,“ komentoval dianie na námestí pár minút pred začiatkom zápasu priamo z miesta Roman Juraško.

Prázdnotou zívalo námestie aj v prestávke medzi prvou a druhou tretinou. Moderátorom ostali na mieste dvaja fanúšikovia. „Úplne úprimne, bolo to tu skoro plné by som chcel aj povedať. Ako vidíte, trošku sa nám to tu vytratilo, ale zostali tu dvaja najvernejší fanúšikovia,“ popisoval aktuálny stav Juraško. Šóošová sa fiasko pokúsila skryť za mimoriadne lákavú ponuku občerstvenia na námestí. „Napriem tomu, že prší, je tu skvelá atmosféra, ľudí je tu veľmi veľa, ale teraz sa rozpŕchli, lebo si išli dať čajík,“ zdôvodnila zábery na ľudoprázdne námestie. Napriek tomu, že dvojica sľubovala pravidelné živé vstupy počas doteraz najsledovanejšieho zápasu našich na ZOH, medzi druhou a treťou tretinou sa už neprihlásili.

Na rozdiel od Juraška, Šóošová sa snažila vzbudiť dojem, že Hviezdoslavovo námestie je plné ľudí. O tom, že to tak nie je, svedčili aj samotné zábery na pusté okolie. Informáciu o „čajíku“ svojsky okomentoval aj Slávo Jurko, ktorý moderoval hokejové štúdio zo Záhorskej Bystrice: „Na Hviezdoslavovom námestí musí byť skutočne veľmi dobrý čaj, ale veríme, že tí diváci sa vrátia a budú naďalej povzbudzovať.“  Jurko bol pri najväčších okamihoch slovenskej hokejovej reprezentácie spoločne s tisíckami fanúšikov na bratislavských námestiach, no takýto odliv divákov medzi tretinami za občerstvením pravdepodobne ešte nezažil.

To, že sa Markíza neúspešne pokúšala zamaskovať fiasko, svedčili aj komentáre na sociálnej sieti. „Je nás tu šesť, pridá sa siedmy!“ „Však to tam bolo prázdne,“ napísala na facebookový profil Markízy diváčka Eva polhodinu po skončení zápasu.

Prázdne Hviezdoslavovo námestie počas prvého živého vstupu pred zápasom
prva tretina

Ľudoprázdno medzi prvou a druhou tretinou odôvodnila Šóošová odskočením si fanúšikov na „čajík“
druha tretina 1

druha tretina 3

druha tretina 2

Markíza lákala na námestie aj cez Facebook
markiza slovensko rusko fb namestie

Čítať viac...
Nahor