Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Haláková už zbrojí proti Markíze a Búrlivému vínu: Takýto bude nový seriál!

Tvorkyňa Búrlivého vína a spoluautorka seriálu Chlapi neplačú, Danica Haláková, je už internou zamestnankyňou Joj. Pre trhovú dvojku chce vyvinúť niekoľko projektov, nový seriál už má svoj príbeh. Vraj bude silný.

Pre Markízu vyrobila dva zatiaľ neporaziteľné seriály, teraz ide bojovať proti nim. Danica Haláková sa stala vedúcou vývoja hraných formátov Joj a už teraz začína na niekoľkých pracovať. „Mám rozpracovaných viacero vecí. Určite ideme vyvíjať viacero žánrov – dramatické, sitkom, krimi…“ prezradila v rozhovore pre víkendový magazín Nového Času Haláková. Jej „prestup“ do Joj bol ohlásený ešte v čase riaditeľovania Františka Borovského, vtedy mala spolu s Braňom Mišíkom, Pavlom Polnerom a ich spoločnou firmou pripraviť nový seriál. Ten je témou číslo jeden dodnes, Haláková  ho však bude vyvíjať interne v televízii.

Tvorkyňa Búrlivého vína má už jasno v tom, ako bude nový seriál vyzerať. „Bude mať lepší príbeh, vytúnovanejší, prepracovaný, dráždivejší, nemyslím tým ale, že bude vulgárny. Bude sexi, tajomný, vtipný a plný napätia. Bude apelovať na to, čo chýba súčasnému slovenskému divákovi,“ hovorí.

Dnes už má jasno aj v tom o aký príbeh pôjde. Uvedomuje si pri tom, že Búrlivé víno či seriál Chlapi neplačú sa dá poraziť len „ešte lepším produktom: Oba projekty majú silnú značku a môže sa stať, že oba budú fungovať ešte niekoľko rokov a preto my musíme vymyslieť niečo ešte lepšie, silnejšie. Samozrejme, s ohľadom na diváka Jojky, ktorý menej odpustí a nemôžeme mu ponúknuť telenovelu. Najdôležitejší na všetkom je silný príbeh. A ten máme. Takže v tomto sa nebojím.

Haláková prezradila, že do nového seriálu by rada stiahla aj hercov od konkurencie. Podobne, ako kedysi Andy Kraus, chce vytiahnuť aj neopozerané tváre. „Nejaké predstavy už mám, nejdeme po celebritách ale po charakteroch. Ak sa niekto na nejakú postavu hodí, samozrejme, že ho oslovíme. Určite s niektorými hercami, s ktorými sa mi veľmi dobre robilo, chcem robiť aj v budúcnosti. Budem rada, ak niektorí pôjdu so mnou. Išla by som však i po niekoľkých neokukaných tvárach,“ prezradila.

Foto: Čas.sk

Čítať viac...
Nahor