Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Habera sa po konci Superstar tvrdo pustil do vedenia televízie: Chceli zo súťaže spraviť lacnú emotívnu reality šou!

Spevák označil piatu federálnu Superstar za zvláštnu, neskrýval svoje obavy.

Markíza a Nova uplynulú nedeľu uzavreli v poradí piaty ročník spoločnej česko-slovenskej Superstar. Po jej skončení sa k celému priebehu šou vyjadril najdôležitejší zostavy osobností súťaže, porotca Pavol Habera, ktorý nechýbal v žiadnom ročníku slovenskej či federálnej verzie šou.

Habera si servítku pred ústa nedával. Najtvrdšie skritizoval snahu jednej z televízií, ktorú nešpecifikoval, o reality rozmer šou na úkor jej podstaty – nájdenia nových speváckych talentov. „Plakať a smútiť môžeme pri iných programoch, v ponuke všetkých televízií na našom území je ich dostatočné množstvo. Už som mal dokonca pocit, že keď mal súťažiaci milujúcu a fungujúcu rodinu, tak to bolo zlé a pre telku nezaujímavé. WTF?“ napísal na sociálnej sieti.

Za príklad uviedol „poštára“ Ladislava Angyala, ktorému sa vďaka Superstar podarilo vyzbierať od divákov peniaze na nové bývanie pre neho a jeho mamu. „Ok, som veľmi rád, že sa mu pomohlo, ale poslaním Superstar je hlavne nájsť a ukázať ľudí, ktorí majú talent spievať. Povedať im, že sú dobrí a kľudne sa spevom môžu živiť a popritom sa v tomto programe aj zabaviť. Nič viac, nič menej,“ pokračoval.

Celkovo tohtoročný ročník Superstar označil za „zvláštny“. „Tento ročník Superstar bol zvláštny. Mal som z neho obavy, ale napriek snahám niektorých vrcholných šéfov jednej televízie urobiť z tejto súťaže lacnú reality šou postavenú na smutných a tragických životných príbehoch väčšiny súťažiacich, to nakoniec dopadlo tak, ako malo,“ začal celé svoje vyjadrenie spevák.

Habera si už aj v minulosti neodpustil narážky na tvorcov programu. Výrazne dokonca zvažoval aj svoju účasť v predošlých ročníkoch, zakaždým sa ho však televíziám podarilo presvedčiť. Tento rok bol navyše jediným porotcom, ktorý mal nielen so Superstar ale porotcovaním ako takým skúsenosť, keď televízie angažovali hneď troch nováčikov. O to viac tak bola jeho účasť pre Markízu s Novou kľúčové.

Čítať viac...
Nahor