Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Grega už nebude sedieť na dvoch stoličkách, Joj má nového finančného riaditeľa

Joj Group má po siedmich rokoch nového finančného riaditeľa. Po tom, čo sa vo februári 2014 stal Marcel Grega, doterajšia hlava financií celej Joj Media House, aj riaditeľom televíznej skupiny Joj Group, musel hľadať za seba na finančnom úseku náhradu. Televízia dnes oficiálne oznámila meno jeho nástupcu, ktorým sa od 1. mája stal Mojmír Mlčoch. Televízia Mlčocha komunikuje ako finančného riaditeľa Joj Group, nie celej Joj Media House, pod ktorú patria aj spoločnosti BigBoard, Recar či Czech Outdoor.

Ing. Mojmír Mlčoch vyštudoval Masarykovu univerzitu, Ekonomicko – správnu fakultu v Brne, ktorú ukončil v roku 2003. Ešte v ten istý rok začal pracovať v prestížnej spoločnosti PricewatershouseCoopers v Prahe a od roku 2006 pôsobil v Štokholme. V roku 2008 prijal ponuku manažéra v Zurichu. Po siedmich rokoch v spoločnosti PricewatershouseCoopers odišiel v roku 2010 do spoločnosti Central European Media Enterprises, kde bol na manažérskych pozíciách zodpovedný za treasury a finančné plánovanie. Mojmír Mlčoch má viac ako 10 rokov skúseností v medzinárodných financiách a jeho profesionálna orientácia na mediálnu oblasť bude prínosom pre JOJ Group. Dohovorí sa anglicky, švédsky, nemecky.

“Tešíme sa, že sa rady top manažmentu rozšírili o skvelého profesionála a veríme, že sa mu bude v tíme JOJ Group dariť,” povedal generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega. Ten nastúpil v máji 2007 do funkcie výkonného finančného riaditeľa TV JOJ, v júni 2011 sa stal finančným riaditeľom celej Joj Media House.

Čítať viac...
Nahor