Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Góly, body, sekundy majú novú moderátorku! Merčiak dal šancu Hamadejovej

Oľga Hamadejová najvýraznejšie zaujala na ZOH v Soči a najmä ako moderátorka futbalových štúdií Majstrovstiev sveta. Teraz sa dostala na najvyšší moderátorský post.

Od januára tohto roka má hlavné športové spravodajstvo RTVS novú posilu. Štvrtou moderátorkou relácie Góly, body, sekundy sa stala Oľga Hamadejová, ktorá tak za šesť rokov práce v tíme športových spravodajcov telerozhlasu urobila veľký pokrok.

O Hamadejovej postupe na najvyššie moderátorské miesto rozhodol šéf športu RTVS, Marcel Merčiak. Ten hovorí, že si svoj úspech moderátorka vybojovala sama. Je to rozhodnutie, ku ktorému som dospel po všetkom, čo Oľga za vyše 6 rokov práce v redakcii urobila a kam sa posunula. Moderátorskú pozíciu v hlavných GBS si vybojovala na dlhej trati vlastnou prácou, prístupom k nej, ktorý nesmierne kvitujem a ako vedúci nič viac chcieť nemôžem,“ vyjadril sa Merčiak.

Oľga Hamadejová je vRTVS od augusta 2008. Najväčší záujem vzbudila počas nedávnych Majstrovstiev sveta vo futbale, kedy zasadla do moderátorského kresla futbalových štúdií a narušila tak doteraz čisto mužskú nadvládu. Jej výkony vtedy pochválili aj hostia v štúdiu.

Góly, body, sekundy majú aktuálne už štyroch moderátorov. Hamadejová sa bude striedať so známou trojicou, ktorú tvoria Ján Plesník, Jarmila Lajčáková-Hargašová a Ján Hudok. V poludňajších a popoludňajších Správach RTVS a ich športovej časti sa pri tom striedajú už všetci športoví moderátori telerozhlasu. Spoločne s večernými moderátormi GBS tvoria sedmičku tvárí Ján Žgravčák, Tomáš Košec a Ľuboš Hlavena.

Čítať viac...
Nahor