Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Glosátorská Sedmička stráca najvýznamnejších členov: Definitívny koniec legendárnej relácie?

Relácia sa po prvýkrát na obrazovkách predstavila pred dvadsiatimi rokmi, v roku, kedy si pripomína okrúhle jubileum, prišla o ďalšieho nenahraditeľného člena.

V roku 2001 sa po prvýkrát na televíznych obrazovkách objavila glosátorská relácia Sedem, v ktorej panel osobností glosoval udalosti ostatného týždňa.

V relácii sa v priebehu rokov vystriedalo mimoriadne množstvo najväčších osobností slovenskej kultúry, mimo iných napríklad aj Stano Radič, Július Satinský, Stano Stano Dančiak či Milan Markovič, pričom už od prvých rokov sa medzi stabilných členov zaradili aj osobnosti, ktoré sa stali tvárami Sedmičky až do dnešných dní.

Medzi tieto najstabilnejšie osobnosti patrili okrem moderátorky Eleny Vacvalovej Oľga Feldeková, Milan Lasica, Milan Kňažko, Marián Geišberg, Boris Farkaš či Marián Leško, ktorý sa zároveň dlhoročne staral o scenáre.

Okrem televíznej relácie spoločne dlhoročne cestovali po Slovensku a Česku aj s divadelnou či rozhlasovou verziou, vďaka čomu Sedem nezaniklo ani v časoch, kedy sa vytratilo z obrazoviek.

Práve táto zostava sa však začala v ostatných rokoch zmenšovať.

Ako prvý ju opustil herec Marián Geišberg po nečakanom úmrtí v novembri 2018. O približne polroka neskôr z nej odišiel tiež Marián Leško po tom, čo sa pridal do tímu poradcov prezidentky Zuzany Čaputovej.

Po týchto odchodoch sa po rokoch opäť stabilne objavoval v zostave Boris Farkaš, následne ju doplnili scenárista a humorista Ján Snopko a stand up komik Tomáš Hudák. Ten zároveň začal po Leškovi pripravovať pre reláciu témy a scenáre.

Po výrazných stratách Sedmička aktuálne prišla o jedného z vôbec najdôležitejších členov – Milana Lasicu.

Tohtoročná jarná sezóna Sedmičky bola poslednou, ktorej bol súčasťou, pričom je otázne, či po tejto strate nebola vôbec jej poslednou a či projekt bude v televíznej alebo divadelnej podobe ešte pokračovať.

„Milan Lasica bol pevnou súčasťou relácie Sedem. Obohacoval ju svojím nezameniteľným humorom, a preto si myslíme, že je predčasné momentálne hovoriť o nejakej náhrade,“ uviedla po smrti Milana Lasicu PR manažérka Joj, Katarína Procházková.

Nie je pritom vylúčený ani scenár, že Lasicove miesto už televízia nahradiť nedokáže.

Práve Lasica ako jedna z najväčších slovenských osobností bola pritom aj tvárou kampane pri návrate relácie Sedem na obrazovky na jar 2017 po približne šesťročnej televíznej prestávke.

Sedmičku na obrazovky dostala v roku 2001 Markíza ešte pod názvom Sedem s.r.o. Ukončila ju koncom roka 2008. Práve Lasica vtedy za koncom programu videl politické tlaky. Po relácii však hneď na jar 2009 siahla Joj, názov upravila a skrátila na Sedem. S výkonnosťou však nebola spokojná, v priebehu sezón ju odsúvala do horších časov.

Vysielanie nakoniec stopla najprv na neurčito počas jari 2011, nakoniec už však reláciu nevrátila. Formát úplne nezanikol, pokračoval ako program v divadle či rádiu. Joj reláciu do vysielania vrátila v roku 2017 pri príležitosti svojich 15. narodenín a pokračovala s ňou nepretržite až do tejto jari.

Čítať viac...
Nahor