Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Galavečer OTO tento rok s veľkými zmenami: Po Adele a Sajfovi prichádza nový moderátor!

Galavečer prejde tento rok viacerými zmenami, súvisia aj so zmenou na režisérskej stoličke.

Televízna anketa Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) patrí v ostatných rokoch k najsledovanejším udalostiam televíznej sezóny. Jej popularita začala výraznejšie opäť stúpať pred šiestimi rokmi, kedy jej tvorcovia stavili na stabilnú zostavu moderátorov.

Kým do roku 2012 sa moderátori večera obmieňali, od 2013 boli stabilnou súčasťou večera moderátori Adela Vinczeová a Matej „Sajfa“ Cifra. Od ich príchodu značne posilnila sledovanosť prenosov, kým posledný bez ich účasti sledovalo 464-tisíc divákov, už ten prvý, ktorý odmoderovali, stúpol na 587-tisíc divákov. Od roku 2015 sa už pravidelne sledovanosť dostala nad úroveň 600-tisíc divákov, najvyššiu sledovanosť dosiahol OTO v roku 2016, kedy ho sledovalo až 675-tisíc divákov.

Vlaňajší prenos už odmoderoval Sajfa sám, a to po tom, čo Vinczeová v roku 2017 oznámila, že sa ďalšieho moderovania už nezúčastní. Len týždeň pred vlaňajším OTOm okrem toho odmoderovala prenos Českého leva. Napriek tomu, že aj osamotený Sajfa večer zvládol a udržal aj sledovanosť večera, tento rok prinesie galavečer viacero zmien.

Po piatich rokoch sa totiž mení režisér televízneho prenosu, ktorým bol v ostatných rokoch Peter Núñez. Po deviatich rokoch sa režírovania večera opäť zhostí Jeffo Minařík, známy najmä projektom Česko Slovensko má talent.

S touto zmenou prichádza aj viacero dramaturgických noviniek. Galavečer OTO bol známy mimo iného svojou nekonečnou dĺžkou, keď ostatné roky vrcholil až okolo polnoci. Tomu má byť koniec, podľa Minaříka sa celkový prenos skráti a zdynamizuje. Povedal pre Mediálne.sk. K miernej zmene má dôjsť aj v prípade samotného spracovania prenosu, nakoľko na ňom pracuje iný tím, upraví sa aj sedenie hostí pod pódiom.

Najväčšou zmenou však bude nový moderátor. Tvorcovia galavečera tento rok zverili moderátorský post Michalovi Hudákovi, ktorý v ostatných dvoch rokoch bodoval v kategórii Herec roka. Tento rok mu patrí miesto medzi nomináciami v obnovenej kategórii Zabávač.

Hudák už moderoval OTA aj v minulosti. Práve galavečer OTO 2009, ktorý Hudák odmoderoval spoločne so Štefanom Skrúcaným, sa zaradil k tým vôbec najvýraznejším. Stalo sa tak aj pre jeho moderátorov, ktorí si mnohokrát neodpustili aj štipľavé poznámky či narážky s pamätnou vetou: „Dúfam, že sme nikoho neurazili,“, zároveň tvorcom vyšli dokrútky či nominačné vystúpenia. Aj tento galavečer režíroval Jeffo Minařík.

Čítať viac...
Nahor