Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Galavečer OTO musí pristúpiť k netradičnej zmene, organizátori priamy prenos presúvajú!

Finále ankety OTO pravidelne prebieha v marci, tento rok to bude inak.

Organizátori najsledovanejšej ankety na Slovensku Osobnosť televíznej obrazovky museli pristúpiť k radikálnej zmene. Týkať sa bude termínu vysielania priameho prenosu galavečera, ktorý pravidelne stanovujú ešte pred začiatkom hlasovania v ankete.

Priamy prenos tohtoročného galavečera oznámili organizátori ešte vlani v decembri na sobotu 30. marca, čiže o dva týždne neskôr, ako prebehol prenos vlani. Predseda parlamentu, Andrej Danko, však pred časom oficiálne vyhlásil 1. kolo prezidentských volieb na 16. marca, čo znamená, že 2. kolo, ku ktorému s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde, prebehne práve 30. marca.

Zaujímavosťou je, že už v decembri sa očakávalo, že prezidentské voľby prebehnú práve v týchto termínoch. V polovici mesiaca pripustil tieto dátumy predseda parlamentu. Organizátori ankety sa napriek tomu rozhodli čakať až na oficiálne potvrdenie termínov, s reakciou prišli po týždni od ich definitívneho vyhlásenia.

Organizátori ankety OTO dnes ohlásili aj definitívny termín konania galavečera. Posúvajú ho o dva týždne, prebehne v sobotu 13. apríla, čiže týždeň pred Veľkou nocou. Termín prenosu je pre tvorcov dôležitý najmä pri dohadovaní účasti osobností, ktoré dostávajú pozvánku do publika, resp. nominovaných a víťazov. V súvislosti so zmenou termínu prenosu organizátori upravili aj termíny hlasovania, prvé kolo predĺžili do 3. februára, druhé kolo začne 12. februára a potrvá do 10. marca.

2. kolo prezidentských volieb, ku ktorému dôjde v prípade, ak v prvom kole nezíska jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, rozhodne o novom slovenskom prezidentovi na najbližších 5 rokov. Súčasťou volebnej noci budú očakávanie aj volebné vysielania, v minulosti ich pri rôznych voľbách pravidelne prinášali RTVS, TA3 a rovnako aj Markíza. Spravidla dosahujú najmä v súčte vysokú sledovanosť, s ich vysielaním začínajú televízie zväčša v čase zatvorenia volebných miestností, okolo 22. hodiny. Prenos galavečera OTO ostatné roky naťahujú tvorcovia až za jedenástu hodinu.

Čítať viac...
Nahor