Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Futbalový virtuóz so slovom Laco Borbély: Svojsky prehovoril o svojich bizarných súvetiach!

Spolukomentátor futbalových zápasov a hosť futbalových štúdií RTVS, Ladislav Borbély, je vďaka svojim bizarným súvetiam a špecifickému slovníku už niekoľko rokov kontroverznou no neoddeliteľnou postavou futbalových prenosov verejnoprávnej televízie. Podobne ako Rišo Lintner na hokejových majstrovstvách, aj Borbély prináša takmer každým svojím výstupom okamžite zdieľanú či diskutovanú perlu a tak tomu je aj na tohtoročných MS v Brazílii, kde sa blysol hneď niekoľkými pamätnými momentami (nájdete ich nižšie).

Borbély si uvedomuje svoj špecifický spôsob vyjadrovania, no komplikované súvetia si dopredu nepripravuje. „Myslím, že každý, kto ma pozná, vie, že si to nemusím pripravovať,“ povedal na mikrofón RTVS v reportáži o hosťoch futbalových štúdií a spolukomentátoroch futbalových zápasov Majstrovstiev sveta. „Je to o improvizácii trošičku, musím dostať nejaký dobrý stimul,“ pokračuje už so svojím tradičným slovníkom. Zároveň si myslí, že prešperkované súvetie môže niekedy dianie v štúdiu či počas komentovania zápasu oživiť: „Keď je dobrá nálada v štúdiu a keď je dobrá atmosféra, taká aj pracovno pracovná, tak človeka napadnú zvláštne spojenia a spojím to. Myslím si, že môže to trošku aj oživiť.“
Reportáž nájdete na konci článku.

Ako sme už spomínali a ako ste aj mnohí zaregistrovali, Borbély nezaostal za svojou povesťou ani na aktuálnych MS vo futbale. Pozrite si výber jeho najlepších výrokov.

Tu bolo vidieť tú obrovskú dieru, kde by podľa mňa aj Apollo 14 mohlo pristávať.
(Brazília – Holandsko)

Tímové spirity boli inkoherentné.
(Kamerun – Chorvátsko)

Ghana musela vyhrať, Nemci chceli, takže obaja chceli vyhrať.
(Ghana – Nemecko)

Borbély praje príjemné brieždenie (0:34)

Kolumbia pojala defenzívu, povedal by som, reaktívne.
(Brazília – Kolumbia)

Viem, dalo by sa to fajnovejšie, diplomatickejšie povedať, ale neviem, či takto neskoro by bol niekto na také žoviálne reči zvedavý.
(Holandsko – Argentína)

Víťazstvo USA v riadnom hracom čase by bola porážka futbalu ako hry, ale víťazstvo futbalu z hľadiska sociálneho fenoménu a ekonomického faktoru.
(Belgicko – USA)

Známe citovanie Laca Borbélyho Marcela Merčiaka sediaceho oproti nemu (1:15)

Reportáž RTVS o spolukomentátoroch  futbalových zápasov a hosťoch futbalových štúdií

Čítať viac...
Nahor