Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Futbalové šlágre osemfinále valcovali, vyskočili až nad tridsiatku! V nedeľu vystrelili aj Noviny

Večerné programy komerčných staníc skončili cez víkend v podpriemere, futbal ich prevalcoval.

SOBOTA: Sobotnú sledovanosť plne ovládol futbal. Prvé osemfinálové zápasy Majstrovstiev sveta prešprinovali komerčné stanice, pričom najvyšší podiel zo sobotných duelov dosiahol hneď ten podvečerný. Zápas Francúzska proti Argentíne sledovalo od 16. hodiny pod 5 a vyše 6 % divákov, čo v tom čase predstavovalo podiely pod 30 a až takmer 35 %. Zápas vrcholil pred 18. hodinou. Večerný duel Uruguaja s Portugalskom od 20. hodiny sledovalo okolo 7 a vyše 9 % divákov, podielovo to predstavovalo výkony pod 26 a takmer 28 %. Druhý polčas sa stal najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách, celkovo ho videlo až 565-tisíc divákov.

Večerný film Markízy Dovolenka na plný plyn dosiahol podiel pod 19 %, Ako vycvičiť draka 2 sa dostalo na Joj len cez 13 %. Mariňák 2 na Plus podliezol 5 %, Princezná sŕdc na Doma šla okolo 4 %. Dajto so Strážcom spravodlivosti uhralo len okolo 2,5 a pod 2 %, Wau na tom nebola lepšie so CSI Cyber a Inkognitom pri podieloch okolo dvoch percent a len percenta. Televízne noviny dosiahli share 22 %, Noviny 19 %. Celkovo ich videlo 380-tisíc divákov, Televízne noviny zas 325-tisíc.

NEDEĽA: Druhý deň osemfinálových zápasov futbalových Majstrovstiev sveta priniesol ďalšie napínavé duely a mimoriadnu sledovanosť. Podvečerný zápas Ruska so Španielskom vyskočil od 16. hodiny na ratingy cez 5 a až 8 % s podielmi pod 23 a až 35 %. Druhá polovica zápasu priniesla aj predĺženie s penaltami. Ešte vyšší rating dosiahol večerný duel Chorvátska s Dánskom, ktorý taktiež nerozhodol riadny hrací čas, sledovalo ho pod 9 a až 11 % divákov s podielmi pod 25 a vyše 30 %. Druhý polčas aj s nadstavením a penaltami sa stal najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách, celkovo ho videlo až cez 630-tisíc divákov.

Markíza s večerným filmom Útek z väzenia prepadla podielom len pod 13 %, Joj bola s filmom Momentum ešte hlbšie pri podieli 11 %. Obom televíziám z podielov ubral fakt, že vďaka futbalu strávilo večer pri obrazovkách celkovo viac divákov. Papierové mestá na Plus atakovali 5 %, Doma s filmom Klebetí sa… podliezla túto hranicu. Kameňák 3 na Dajto uhral 4,5 %, kriminálky na Wau sa mali hýbať nad 2, pod 3 a okolo 3 %.

Pre silný futbal podvečer neuspela Markíza s filmom Dovolenka na plný plyn, keď prepadla podielom len pod 11 %, Nové bývanie na Joj šlo na takmer 14 %. Po skončení futbalového zápasu pribudli diváci najmä na správy Joj, Televízne noviny prekročili 22 %, kým Krimi viedli a dostali sa nad 25 %. Noviny siahali až pod 28 %, celkovo vyskočili s vyše 575-tisíc divákmi a podielom cez 30 %. Televízne noviny im nestačili s celkovo vyše 390-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor