Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Futbalové finále s vyše 650-tis. divákmi spravilo z Jednotky celodenného lídra

Napriek posunutému komentáru Marcela Merčiaka voči dianiu na štadióne sa priamy prenos na Jednotke blížil k hranici 700-tis. divákov.

Aj keď nejeden divák si finále MS vo futbale vychutnal na ČT Sport, Jednotka RTVS netratila. Zápas Nemecka a Argentíny zaznamenal mimoriadny záujem divákov, keď jeho prvý polčas sledovalo 649-tis. Slovákov (12+) pri podieli 31 % a druhý polčas s predĺžením a následnou oslavou Nemcov sledovalo priemerne 678-tis. divákov s podielom 42,5 %. Jednotka si vďaka futbalu ale aj s pomocou úspešnej nedeľnej skladby programu vyslúžila postavenie celodennej jednotky a to aj v skupine 12 – 54, kde dosiahla podiel 16,7 %, pričom o vyše percento predbehla Markízu a o ďalšie percento Joj. V 12+ dosiahla Jednotka ešte jednoznačnejší náskok, keď celodenne získala podiel 19,6 % a od druhej Markízy ju delilo vyše 5 percentuálnych bodov.

Markíza a Joj tak v nedeľu hrali druhé husle, pričom k úspechu Jednotky výrazne prispela aj Dvojka, ktorá počas Tour de France (vyše 20 % v 12+) znížila podiely komerčných staníc a tie tak v celodennom súčte ešte viac stratili. S ich večernými filmami si hlavné komerčné televízie počínali veľmi vyrovnanie, Narnia na Joj aj Proroctvo: Koniec sveta na Markíze získali podiely okolo 14,5 %.

Čítať viac...
Nahor