Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Futbal zamiešal nedeľou: Tvoja tvár potvrdila pád, 1890 stratilo divákov! Markíza v prime-time dobehla Joj

Kvalifikačný zápas Slovenska uberal najmä Joj, Tvoja tvár nemala ani minulý týždeň viac divákov ako Zem spieva.

PIATOK, SOBOTA: Piatkový súboj vyrovnaný, Joj dotiahla Farmu aj Milujem Slovensko! Televízne noviny s obratom

NEDEĽA: Úspešný futbalový duel Slovenska proti Malte v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta, očakávane lákal divákov. Zápas po polčasoch malo sledovať takmer 7 a pod 8 % divákov s podielmi cez 16 a rovných 23 % v komerčnej cieľovke. Väčšia koncentrácia mladších divákov na Jednotke pohla sledovanosťou komerčných staníc. Výraznejšie stratilo 1890, ktoré spadlo o približne jeden a pol ratingu na 7,7 % s podielom 19,1 %. Vedenie opäť prebrala Tvoja tvár znie povedome, ktorá však potvrdila minulotýždňový prepad s ratingom 8,7 % a podielom 26,3 %. Aj uplynulý týždeň platilo, že najväčšiu komerčnú šou jari, sledovalo menej divákov ako verejnoprávnu šou Zem spieva. Tvoju tvár si pozrelo celkovo menej ako 470-tisíc divákov, prvý priamy prenos Zem spieva prekročil 480-tisíc divákov.

Z menších staníc Nebezpečný sused na Doma atakoval 5 %, seriál Hráč: Na život a na smrť na Dajto pokračoval vlažný s podielmi medzi 3 – 3,5 %. Nízko bola aj Plus s filmom Previnenie a podielom cez 3 %, kriminálka CSI New York na Wau sa hýbala iba medzi 1 – 2 %.

Horná Dolná podvečer podliezla 21 %, Nové bývanie Dizajn sa dostalo pod 19 %. Ďalší deň po sebe ostáva v čele s hlavnými správami Markíza, Televízne noviny vyhrali ratingovo len tesne o dve desatiny, v podieli prekročili 26 %. Noviny v podieli šli na 24,5 %

Markíze sa v predposledný marcový týždeň podarilo v prime-time dotiahnuť na Joj. Obe televízie dosiahli zhodný výkon 21,8 %. Markíze pomohol najmä nedeľný rozdiel, ktorý bol najväčší v týždni a rovnako tak zmena v sledovanosti hlavných spravodajstiev.

Čítať viac...
Nahor