Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Futbal Slovenska s Nemeckom cez tridsiatku, s večerným filmom vyskočila Markíza!

Joj šla v nedeľu v neštandardnom večernom režime, zároveň jej situáciu značne skomplikoval futbal.

PIATOK: Čo ja viem na číslach Milujem Slovensko, Mafiáni predbehli Zámenu manželiek!

SOBOTA: Kameňák 4 Markíze prvýkrát nezafungoval! Jednotka vysoko s finále Ligy majstrov

NEDEĽA: Televízna dvojka mala v nedeľu netradičný režim. Atraktívny priateľský zápas Slovenska s Nemeckom, ktorý dokázala naša reprezentácia vyhrať, sa Joj rozhodla odvysielať na hlavnom kanáli, čo ju donútilo k zmene režimu. Nečakala k tomu, že bude musieť náhle pristúpiť aj k ďalším úpravám. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Zápas so štartom po piatej v prvom polčase dosiahol podiel nad 24 %. Horná Dolná sa dostala na 23 %. Druhý polčas sa v dôsledku zlého počasia na štadióne omeškal o približne polhodinu, pričom Joj nečakanú pauzu vykrývala prepnutím na Krimi vysielanými na Plus, vynieslo jej to vysokých takmer 27 %. Druhá časť zápasu odštartovala až o 19:10, dosiahla vysoko nadpriemerný share až 31,5 %.

Joj však nestihla svoje hlavné Noviny spustiť v plánovanom čase o 19:30, keď ich štartovala až po 20-tej. Musela zároveň pred ne ešte zaradiť brejk, ktorý bol plánovaný pred ôsmou, no nemohla ho pustiť kvôli futbalu. Práve táto reklama spôsobila pád Joj, keď diváci prepli na posledné reportáže Televíznych novín, ktoré v podieli šli priemerne cez 28 % a zároveň stihli aj Počasie, ktoré sa vďaka tomu stalo jasne najsledovanejším programom dňa. Noviny sa dostali nad 23 %, aby Joj stihla svoj hlavný program bez ešte väčšieho meškania, musela ich skracovať a k tomu aj vyhodiť Šport.

S hlavným večerným programom už dominovala Markíza, ktorej premiéra Dospeláci 2 dosiahla rating vyše 9 % s podielom takmer 28 %. Joj so svojou premiérou Rivali dosiahla úroveň sobotného filmu, v ratingu šla pod šestku s podielom pod 19 %.

Medzi menšími Johnny English na Plus šiel tesne nad 5 %, Doma s filmom Grace: Kňažná z Monaka uhrala 4,5 %. Dve časti Uragánu na Dajto sa hýbali nad a pod 3 %, CSI New York na Wau zas opačne najprv 3 % podliezla, potom ich o niečo viac prekročila.

Foto: FB SFZ

Čítať viac...
Nahor