Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Futbal Joj poriadne skomplikoval život: So správami improvizovala, Šport dokonca zrušila!

Veľký futbalový šláger priniesol televízii výraznú pozornosť divákov, zároveň však aj nemalé komplikácie.

Pred blížiacim sa futbalovým sviatkom, ktorým bude aj na Slovensku európsky šampionát vo Francúzsku, odohrali Slováci mimoriadne atraktívny a nakoniec víťazný prípravný zápas s úradujúcimi majstrami sveta Nemcami. Duel naplánovaný na podvečer donútil Joj, ktorá ho umiestnila na hlavnú stanicu, k mimoriadnemu režimu spravodajstva.

Zápas mal totižto plánované trvanie až cez devätnástu hodinu, vďaka čomu mohla Joj z klasického nastavenia spustiť až Noviny o 19:30. Krimi ale nezrušila, presunula ich na Plus avšak s neštandardným začiatkom už o 18:30 a trvaním do pol ôsmej.

Nakoniec sa Joj toto mimoriadne nastavenie Krimi výrazne vyplatilo. V zápase Slovenska s Nemcami sa totiž spustila veľká búrka, ktorá spôsobila dlhú pauzu po prvom polčase. Joj mala na prestávku naplánované špeciálne krátke Krimi a brejk, zápasová pauza sa však predĺžila na vyše pol hodinu. Televízia tak využila na vyplnenie času Krimi vysielané na Plus, ktoré uprostred rozbehnutej reportáže prepla aj na hlavný kanál. Od tohto času sa vysielali na dvoch staniciach súčasne.

Joj šťastie prialo aspoň následne, keď druhý polčas v nemeckom Augsburgu dostal zelenú pred plánovaným brejkom v Krimi. Moderátori tak plynule prešli do pauzy, Joj už nemusela natvrdo z relácie prechádzať na futbal. Ten však s výrazným omeškaním narušil plány Joj s ďalším programom.

Noviny totiž zďaleka svoj štart o 19:30 nestíhali, zápas totiž končil až tesne pred 20-tou hodinou. Televízia duel ukončila takmer hneď po záverečnom hvizde, po ktorom šla okamžite do brejku, ktorý plánovala ešte v prvej polhodine pôvodného nastavenia Novín. Tie ale odštartovali s vyše polhodinovým meškaním okolo 20:07.

Mimoriadnej situácii sa Joj musela prispôsobiť aj s ďalším programom. Rozhodla sa totiž s večernou mohutne promovanou kinopremiérou Rivali značne nemeškať a za obeť tomuto rozhodnutiu padol Šport. Nemálo musela skracovať aj Noviny, ktoré s jedným brejkom uprostred trvali približne do 20:30, pričom hneď po nich nasledovalo Najlepšie počasie. Joj jednu pripravenú športovú správu, a to práve o futbalovom víťazstve Slovákov proti Nemcom, uviedla na záver Novín.

Čítať viac...
Nahor