Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Folklórna šou Zem spieva definitívne končí: RTVS po troch sériách už s ďalšou nepríde!

RTVS v sobotu v priamom prenose uzavrie tretí ročník Zem spieva, pre koronavírus môže dôjsť k vypadnutiu finalistu aj bez hlasovania divákov.

Takmer desať mesiacov si súťažiaci aj diváci folklórnej šou Zem spieva museli počkať na vyvrcholenie tretej série. V marci prepuknutie pandémie koronavírusu zastavilo vysielanie množstva televíznych programov a nevyhlo sa nakoniec ani jednej z ťažiskových šou televízií.

Jednotka sa k folklórnej šou vrátila v decembri, kedy po zreprízovaní prvého semifinále odvysielala minulú sobotu naživo semifinále číslo dva a pre túto sobotu sa chystá na samotné finále.

Aj to bude, ako predošlý prenos, ovplyvnené aktuálnou zhoršujúcou sa pandemickou situáciou a okrem toho, že naň nebudú môcť prísť diváci, striktné pravidlá platia aj pre finalistov, ktorých môže ochorenie vyradiť z hry.

„V tom prípade interpret ani moderátor, ani porotca, samozrejme, nebude vystupovať. Keďže účinkujúci žijú v uzavretých bublinách, v prípade nákazy u jedného človeka je diskvalifikovaný celý súbor,“ povedal pre Stratégie režisér Peter Núñez čo sa stane v prípade pozitívneho testu u niektorého z účinkujúcich. Televízia sa zaviazala testovať všetkých účinkujúcich tesne pred prenosom.

Šou Zem spieva prišla na obrazovky na jar 2017 ako veľký až prekvapivý úspech RTVS, keď prerazila s folklórnym formátom, upraveným do klasickej komerčnej súťažnej šou. Práve na základe tohto úspechu sa folkór začal výraznejšie objavovať na slovenskej obrazovke. 

RTVS zároveň po tomto úspechu nečakala a pustila sa hneď do prípravy nového ročníka, pričom len po jednoročnej pauze hneď pripravila aj ďalší. Aj pre výrazne obmedzené zameranie šou na folklórne talenty tak bude potrebovať dlhú pauzu.

Folklórna šou Zem spieva sa tak na obrazovke objaví v sobotu na dlhú dobu naposledy. S ďalšou sériou už RTVS po ukončení tretieho ročníka nepríde.

„Minimálne na desať rokov je potrebná pauza, aby sa projekt nesprofanoval,“ uviedol režisér šou s tým, že štvrtú sériu už neočakáva.

Čítať viac...
Nahor