Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Folklórna šou na RTVS mimoriadne bodovala: Zem spieva štartovala ako najsledovanejší program soboty!

RTVS s veľkou nádejou spúšťala svoju novú šou, divákov po silnej kampani prilákala.

Vlastná šou RTVS Zem spieva odštartovala. Prvému veľkému večernému programu v hlavnom vysielacom čase na slovenskej obrazovke predchádzala intenzívna kampaň, v ktorej televízia neskrývala nadšenie z pripravovanej novinky. „Formát Zem spieva má na nohy postaviť celé Slovensko,“ napísala televízia.

Nová šou, ktorá chce byť dostatočne atraktívna pre konzervatívnu folklórnu obec a rovnako tak pre široké spektrum divákov, po silnej kampani uspela. V univerzálnej cieľovke, na ktorú sa RTVS orientuje, bola Zem spieva najsledovanejším programom soboty, keď ju podľa informácií z televízie sledovalo až 630-tisíc divákov s podielom 28 %. O pár tisíc program dokonca prekonal aj Noviny Joj. U mladých divákov Zem spieva mala dosiahnuť rating nad 8 % s podielom pod 22 %. Šou bola väčšinu času lídrom aj v komerčnej cieľovke.

Novinka Zem spieva sa na sociálnych sieťach dočkala pozitívnych ohlasov. Cesta k jej realizácii bola dlhá, o folklórnom programe v prime-time začala RTVS uvažovať ešte v roku 2013. „Vyrešeršovali sme viac ako 200 – 250 formátov z celého sveta. Počas prieskumu podobných zahraničných súťaží bol v hre i zaujímavý formát z Pobaltia či maďarskej verejnoprávnej televízie,“ hovorí televízia a Tibor Búza, programový riaditeľ televíznej časti RTVS.

Čítať viac...
Nahor