Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Finále Majstrovstiev sveta vo futbale blízko podielovým 50 %! Oproti roku 2014 sledovanosť výrazne narastla

Svetový futbal tento rok dosahoval na Jednotke a Dvojke mimoriadne výkony sledovanosti, RTVS zaznamenala oproti predošlému šampionátu z roku 2014 významný nárast diváckeho záujmu.

Futbalový mesiac sa skončil. RTVS Majstrovstvám sveta vo futbale podriadila svoj celý program a tí diváci, ktorých futbal nezaujímal, mali od polovice júna do tejto nedele jednoducho smolu. Napriek tomu, že mnohí sa na inváziu programu RTVS futbalom sťažovali, celospoločensky sa stali Majstrovstvá sveta najsledovanejším programom v čase svojho vysielania, pričom záverečné duely dosiahli sledovanosť na úrovni najsledovanejších programov celého roka.

Platilo to aj finále majstrovstiev, ktoré sa odohralo v skoršom čase od 17. hodiny. Zápas víťazného Francúzska proti Chorvátsku si pozrelo 11,6 a 13,6 % divákov v komerčnej cieľovke s rekordnými podielmi na trhu 45 a 45,7 %. Ešte vyššie sa dostal zápas v celkovom publiku, kde sa podiel blížil k päťdesiatke výkonmi 47,6 a 47,2 %.

Napriek tomu, že sa finále odohralo už popoludní, pozrelo si ho výrazne viac divákov ako finále predchádzajúceho turnaja v roku 2014, kedy sa zápas odohral večer od 21. hodiny. Pred štyrmi rokmi duel Nemecka a Argentíny sledovalo 649 a 678-tisíc divákov, čo tak v prípade druhého polčasu futbalu nárast diváckeho záujmu v tomto roku až o 120-tisíc divákov. Tento rok si totiž finále Majstrovstiev sveta vo futbale nenechalo popoludní ujsť 708 a až 799-tisíc divákov.

Z pohľadu celkovej sledovanosti šampionátu sa práve druhý polčas finále stal v celkovom počte divákov najsledovanejšou pasážou majstrovstiev s celkovo 799-tisíc divákmi. V komerčnej cieľovke bol zas najsledovanejším druhý polčas semifinále medzi Chorvátskom a Anglickom s ratingom 14,1 %. Najvyšší podiel na trhu v komerčnej cieľovke aj univerzálnom publiku zaznamenalo finále.

Čítať viac...
Nahor