Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Finále Mafiánov po odklade stratilo divákov! 5 proti 5 dobehlo Markízu aj Joj, vyskočili Správy RTVS

Na Jednotke vrcholila po odklade séria Mafiáni, mimo plánovaného dátumu stratila časť divákov.

Napriek absencii futbalu komerčné stanice nevyskočili. Snímka Život je život na Markíze uhrala share len 18 %, Armageddon na Joj sa dostal pod 16 %. Jednotka výnimočne v piatok odvysielala reláciu Nikto nie je dokonalý, pričom uviedla silvestrovský diel, uspela s podielmi pod 19 a nad 12 % v 12+ resp. 12 – 54. Zároveň na to ponúkla posledný diel dokumentárneho cyklu Mafiáni, ktorý mal ísť začiatkom júna, no televízia ho neuviedla. Seriál sa ďaleko vzdialil svojim rekordným výsledkom okolo 4 – 5 ratingov v komerčnej cieľovke, keď tesne prekročil 2 % s podielom nad 11 %. V 12+ sa share dostal cez 16 %.

K téme: RTVS vysvetlila, prečo neodvysielala poslednú časť Mafiánov

Na menších sa Americký ninja 2 na Dajto prehupol tesne cez 6 %, Východ na Plus aj predchádzajúci sitkom Hoď svišťom prekročili 5 %. Monk na Doma atakoval 5 %, Dr. House šiel pod štvorku, nasledujúci film Magor v podnájme uhral 5 %.

Podvečer potrápila komerčné stanice opäť verejnoprávna konkurencia, tentokrát ale nie s futbalom. Šou 5 proti 5 totiž v komerčnej cieľovke dosiahla totožný rating ako konkurenčné programy, výhodu mala v kratšej minutáži. Podielovo šla až nad 15 %, čo je jej značný nadpriemer, Susedské prípady atakovali 16-tku, Moja mama varí lepšie ako tvoja bola lídrom s podielom cez 16 %.

Aj po 19-tej Jednotka prekvapila, keď výrazne stúpla jej hlavná spravodajská relácia. Divákov mohla prilákať aktuálna téma Brexitu v deň vyhlásenia výsledkov britského referenda. Správy RTVS v komerčnej cieľovke prekročili až 16 %, deň pred tým napríklad šli pod 12-tku. V 12+ ich podiel šiel až na 20,5 %. Televízne noviny v 12 – 54 uhrali vyše 26 %, Noviny cez 22 %.

Čítať viac...
Nahor