Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Finále Ligy majstrov sledovanejšie ako pred rokom! Noviny Joj v piatok porazili TNky

Tento rok športovým prenosom praje. Výsledky nezohľadňujú oneskorenú sledovanosť.

PIATOK: Výsledky ostatných dní sa výrazne podriaďujú vplyvom počasia. Naďalej sa diváci k obrazovkám vracajú až v neskoršom čase po ôsmej večer a to v menšom množstve, než to býva bežné v nehostinnejšom počasí. Spomínané fakty miešajú výkonnosťou nielen hlavných večerných programov ale aj hlavných spravodajstiev, ktoré v takýchto teplých obdobiach zaznamenávajú výrazne znížené ratingy. Celkovo negatívny výkyv postretol Televízne noviny, ktoré v piatok padli aj podielovo a to až pod 26 %. Noviny Joj skončili pod 27 % a tesne predbehli TNky aj ratingovo.

Chuť si líder napravil večer, keď jeho Búrlivé víno po tretí raz v týždni nepadlo pod priemer stanice a uhralo share pod 26 %. Napriek tomu, že stále ide o výrazný medziročný prepad, v aktuálnej sezóne je tento výsledok úspechom. Nasledujúca snímka Cudzinec už padla a dosiahla share len nad 18 %. Joj bola priemerná s filmom Lovci pokladov: Kniha tajomstiev a podielom nad 17 %. Výkon kvíz šou Čo ja viem vám prinesieme v pondelok.

Súboj menších staníc bol v piatok vyrovnaný, tesné víťazstvo vybojovalo Dajto so snímkou IP Man 2: Majstrovo víťazstvo a podielom takmer 6 %, film Zastavte Cartera na Plus zaostal o jedinú desatinu ratingu s podielom nad 5 %. Ratingovo rovnako stratil aj Uragán Domy, ktorý 5 % atakoval, Smotánka uhrala nad 4 %.

SOBOTA: Prvý víkendový deň sa niesol v znamení veľkého futbalového sviatku. Ešte pred ním sa v tradičnom jarnom súboji stretli podvečerné relácie komerčných staníc, kde dochádza k prekvapivým posunom. V ostatnom čase sa čoraz menej darí Smotánke, ktorá s premiérovými časťami aj bez vážnejšej konkurencie padá, tento raz len tesne prekročila 19 %. Nová záhrada na Joj si popri tom drží už s niekoľkou časťou podobné čísla, opäť prekročila 14 %. V prípade oboch relácií však ide o podpriemer svojich staníc. Smotánke, podľa všetkého, začína čoraz viac ubližovať relácia Hra o Niké, ktorá po počiatočných uspokojivých výkonoch upadáva, ostatnú sobotu mala dosiahnuť share len nad 11 %. Súťaž by mala trvať až do mája 2016.

V sobotu si už polepšili hlavné správy lídra, keď Televízne noviny uhrali podiel nad 31 %. Ich výkonnosť však postupne naďalej upadá, po minuloročnej strate kontaktu s hranicou 40 % sa v súčasnosti čoraz viac vzdiaľujú od 35-ky. Noviny Joj atakovali 26 %, čo je v priemere spoločne s 20-percentným podielom Krimi obdoba výkonov Veľkých novín z minulého roka.

Večer sa už bez väčších problémov dostala na čelo podľa očakávaní Jednotka. Finále Ligy majstrov medzi víťaznou Barcelonou a neúspešným Juventusom dosiahlo podľa našich informácií podiely 21,4 % a 22,2 % v 12 – 54, v univerzálnej cieľovke 12+, na ktorú cieli z veľkých staníc jedine RTVS, šlo o podiely 22,6 a 24,6 %. Je to o nemálo viac ako pred rokom, kedy sa v komerčnej cieľovke finále aj s predĺžením hýbalo okolo 16 a 21 %.

Hlavné komerčné stanice boli popri futbale podpriemerné, snímka Markízy Non-Stop uhrala len 17 %, Voda pre slony na Joj skončila nad 14 %. Viac sa darilo menším staniciam, Plus s dvojporciou Profesionálov bola pri chuti, keď uhrala podiely pod 8 a 7 %, Dajto vyšla zmena programu na počesť pamiatky Pierra Bricea, keď stanica odvysielala film Vinnetou I. s podielom tesne nad 6 %. Spokojná mohla byť aj Doma, romantika Leto v Portugalsku uhrala tesne nad 5 %.

Čítať viac...
Nahor