Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Finále Hlasu na okraji záujmu, oproti prvej sérii kleslo o takmer polovicu!

Ani X Factor a ani Hlas nedokázali k finálovým epizódam prilákať veľké množstvo divákov. Panelák sa stal najsledovanejším programom stredy, rekordy však nelámal.

Grand finále Hlasu Česko Slovenska sa nebude môcť popýšiť vychýrenými číslami. Sledovanosť speváckej šou po skončení kastingových epizód kontinuálne klesala a svoje dno našla v živých finálových kolách. Ani samotné vyvrcholenie šou nedokázalo čísla pozdvihnúť a tak si Grand finále druhej série Hlasu Česko Slovenska zaknihuje výkon 6,2 % s podielom 21,4 %. Oproti prvému ročníku ide o výrazný prepad, keď finále prvej série Hlasu dosiahlo rating 11,2 % a podiel 34,1 %. Všetky údaje sú v 12 – 54.

V Česku sa podarilo Nove získať s Hlasom líderské postavenie, výrazne jej však k tomu dopomohla Prima, ktorá už pauzuje s jej najväčším ťahákom Cesty domů, pričom reprízový Obchoďák nedosahuje ani polovičné výkony rodinného seriálu. Na Nove finále Hlasu dosiahlo rating 7 % v 15+, čo predstavovalo  592-tis. divákov s podielom 20 %. V 15 – 54 dosiahol podiel 25 %. Na Markíze získalo finále Hlasu v univerzálnej cieľovke 12+ rating 7,5 % (348-tis. divákov) a share 21,2 %.

Napriek slabo výkonnému Hlasu Joj príliš neuletela. Od 19-tej spravodajské relácie potrápil druhý polčas mimoriadne napínavého duelu Holandsko – Austrália (po polčasoch v 12 – 54 podiely vyše 16 a 18 %), čo dovolilo vyšplhať sa Paneláku na pozíciu celodenne najsledovanejšieho programu. S ratingom 6,6 % však nešlo o vynikajúci výsledok, divákov mu ubral futbal začínajúci o 20:50 a taktiež stále menší počet divákov pri obrazovkách, napriek tomu však jeho podiel veľmi nerástol a jemne prekročil 21 %.

Večerný futbalový duel Španielska s Čile, v ktorom červeno-žltí obhajcovia titulu spred štyroch rokov prekvapujúco po prehre stratili nádej na postup do osemfinále, bol pre Slovákov najatraktívnejším programom. Po Paneláku sa už druhý polčas duelu dostal na Jednotke do líderskej pozície a polčasy zaznamenali v 12 – 54 podiely takmer 18 a 22 %. Kosti uhrali tradičný rating okolo 5 %, tento raz im to stačilo na podiel nad 16 %.

Čítať viac...
Nahor